reklama

Na Prednádraží zadržali pervitín, Trnavčanovi hrozí za predaj drog až 15-ročné väzenie

Policajti Okresného riaditeľstva PZ v Trnava v spolupráci s pohotovostným policajným útvarom zadržali 36 – ročného Trnavčana pre podozrenie z drogovej trestnej činnosti. Hrozí mu desať až pätnásťročný pobyt za mrežami.

Kriminalisti pracovali s informáciami k osobe niekoľko mesiacov a na základe získaných informácií a príkazu súdu vykonali v utorok 24. apríla v ranných hodinách policajný zákrok pod krycím menom „Amadeus“.

“Pri domovej prehliadke zadržali podozrivého muža spolu s viacerými vrecúškami s podozrením na drogy, ktoré muž ukrýval v prenajatom byte na sídlisku Prednádražie a v pivnici obytného domu,” informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Okrem toho polícia zaistila v hotovosti 4500 eur, ktoré mal zinkasovať za predaj drog.


Zadržané drogy

Foto: KR PZ Trnava

Získaný pervitín mal predávať po Trnave aj pri prechádzkach s maloletým synom, ale aj počas práce. Polícia zaslala zaistené množstvo 38 vrecúšok na expertízne skúmanie a doposiaľ bola vyhodnotená iba časť zaistených vreciek.

“Podľa predbežných výsledkov mal v 16 vreckách minimálne 100 jednorazových dávok pervitínu,” konkretizovala Linkešová.

Uvedené množstvo postačuje vyšetrovateľovi, aby osobu v minulosti dva krát odsúdenú pre drogovú trestnú činnosť, obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovanie s nimi.

Zároveň spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie. Za distribúciu drog v podmienke mu teraz hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.


Policajti zaistili aj hotovosť 4500 eur

Foto: KR PZ Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 30. apríla 2018 17:16. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.