reklama

Pri policajnej akcii zadržali viac ako 400 dávok drog

Policajná akcia prekazila plány a viac ako 430 dávok metamfetamínu skončilo nakoniec na expertíznom skúmaní. Trnavskí policajti akciu vopred naplánovali a 53-ročnú Hlohovčanku prekvapili v pondelok 26. októbra v poobedných hodinách na Ulici Hlohovej v Hlohovci.

Ženu už v minulosti polícia obvinila z distribúcie drog. Teraz u nej našli a zaistili opäť látky s podozrením na drogy. Obmedzili ju na osobnej slobode a spolu s ňou aj 37-ročného muža z okresu Hlohovec.

„V priestoroch palubnej dosky Škoda Felícia prechovával plastové vrecúško s obsahom bielej kryštalickej látky. S rovnakým obsahom plastové vrecká mala žena ukryté v osobnej kabelke. Policajti oboch zadržali a zaistené látky zaslali na expertízne skúmanie. Okrem toho vykonali domovú prehliadku v rodinnom dome, kde zaistili väčšie množstvo peňazí. Ich súvis s predajom drog, polícia preveruje,“ informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

drogy-hc
Zadržané drogy

Foto: KR PZ Trnava

Predbežné výsledky potvrdili, že 52-ročná žena mala pri sebe 428 dávok metamfetamínu, ktoré mali skončiť pravdepodobne v Hlohovci a v blízkom okolí.

Muž mal pri sebe päť jednorazových dávok rovnakej drogy. Vyšetrovateľ ho obvinil z prechovávania drog, za čo mu hrozí trest odňatia slobody až na 5 rokov.

„Obvinený, v minulosti trestaný muž pre drogovú trestnú činnosť, je stíhaný na slobode. Hlohovčanku polícia rovnako obvinila, a po výsluchu spracoval vyšetrovateľ návrh na jej väzobné stíhanie. Do rozhodnutia súdu zostáva naďalej v cele policajného zaistenia,“ upresnila Linkešová.

V zmysle zákona jej môže hroziť za prechovávanie a distribúciu drog strata slobody na 3 až 10 rokov.

Ulož ako PDF
Napísal 30. októbra 2015 9:40. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pri policajnej akcii zadržali viac ako 400 dávok drog”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.