reklama

Pozvánka na divadelné Bistro Afrika s Kamilom Mikulčíkom

Divadelné predstavenie Bistro Afrika rozoberá to, aká je súčasná predstava Stredoeurópana o Afrike. Dokážeme vnímať Afriku ako rozmanitý kontinent, v ktorom má každý človek iný príbeh? Príbeh, ktorý sa môže podobať tomu nášmu, alebo sa s ním vieme stotožniť? Je Afrika stále vnímaná ako tá časť sveta, kde sa dejiny zastavili ešte skôr, ako sa tie naše začali?

Príďte si pozrieť príbeh piatich postáv a jedného Bistra. Ponúka päť rôznych pohľadov na jednu tému, alebo mnoho tém a jeden spoločný menovateľ. Rozoberá aj to, či môže byť Afrika v niečom progresívnejšia a modernejšia, než my a či nás stále neovláda najmä strach z odlišnosti. Sme schopní Afrike pomáhať a vystúpiť zo svojej komfortnej zóny alebo je pomoc len formou prestíže? Bistro Afrika otvára mnohé otázky, tak neváhajte vstúpiť a pýtať sa.

PríďteFOTO: Bistro Afrika

Inscenácia bude uvedená pri príležitosti Dňa Afriky (25.5.) a hovorí o steretotypoch, ktoré máme stále voči Afrike a jej obyvateľom. Zároveň satirickým spôsobom zobrazuje slovenských „podnikateľov“ ale aj ľudí, ktorých vášne predbehli ich možnosti. Otvára diskusiu či vôbec sme schopní diskutovať.

Divadelná inscenácia Bistro Afrika je autorským dielom inscenačného tímu pod vedením Šimona Ferstla a PDCS, o. z ., ktoré vzniklo v rámci projektu „Build Solid Ground“ finančne podporeného Európskou úniou. Hru režíroval Šimon Ferstl a pod jej dramaturgiou je podpísaný Samuel Chovanec v spolupráci s Jakubom Szatinským. Herecky sa predstavia najmä talentovaní mladší herci Matej Babej a Lenka Libjaková a pôvodne vyštudovaný bábkoherec Peter Tilajčík, ktorý spolupracuje s Divadlom Stoka.

Spomedzi známejších tvárí spoznáte napríklad Kamila Mikulčíka či Tomáša Pokorného, ktorí vystupujú s Radošinským naivným divadlom. Herecký ansámber dopĺňa Kiplangat Sakong, ktorý sa propagácii Dňa Afriky na Slovensku venuje už niekoľko rokov.

Podujatie sa koná v utorok 29. mája o 20:00 v kultúrnom centre Malý Berlín, ktoré sídli na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej 4. Divadelné predstavenie je vhodné pre mladistvých od 15 rokov a vstupné naň je 8 € alebo 6 €, pokiaľ si vstupenky rezervujete vopred na e-mailovej adrese rezervacie@malyberlin.sk.

PDCS je mimovládna organizácia poskytujúca profesionálne vzdelávacie a facilitačné služby, konzultácie a poradenstvo v oblasti riešenia konfliktov, podpory spoločenského dialógu, občianskej participácie a rozvoja občianskej spoločnosti na Slovensku i v zahraničí. Dlhodobo sa venuje spoluvytváraniu a posilňovaniu kultúry demokracie, šíreniu participatívnych prístupov a mechanizmov na dialóg a predchádzanie konfliktom.

Za podporu ďakujeme mediálnym partnerom: Trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk a Mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 26. mája 2018 19:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.