reklama

V nedeľu ožijú Trebatice medzinárodnými bežeckými pretekmi

Po Špačinskom trojuholníku sa pobežia v malokarpatskom regióne ďalšie populárne vidiecke preteky na 10 km. Pôjde o desiaty ročník spomienkového podujatia pod názvom Memoriál Petra Minárecha.

Po prvenstve na trati zo Špačiniec do Trnavy a späť sa chystá na jubilejný MPM aj jeden z najlepších slovenských vytrvalcov, atlét trnavskej Slávie Marek Hladík.

Vlani získal v uliciach Trebatíc bronzový stupienok, keď nestačil iba na chýrny kenský tandem Wycliffe Biwott – Karim Kwemoi. Ako Hladík prezradil, ani tento rok by nechcel v Trebaticiach skončiť mimo pódiového umiestenia.

Gestorom medzinárodného MPM 2018 je starosta obce Juraj Valo. Prvý muž Trebatíc slávnostne odštartuje pelotón mužov, žien, juniorov a junioriek v nedeľu 29. júla o 10.30 h pred obecným úradom.


Marek Hladík z trnavskej Slávie dobehol na bronzovej priečke, hneď za favorizovanou africkou dvojicou W. Biwott – K. Kwemoi (obaja Keňa).


Takéto osvieženie v horúcom počasí akiste prišlo vhod aj neskoršiemu víťazovi W. Biwottovi.

FOTO: JURAJ JANKECH

Tridsať minút predtým sa začne rámcový program pre bežecké talenty. Škôlkari absolvujú dvesto, mladšie žiactvo päťsto a staršie žiactvo tisíc metrov.

Symbolický účastnícky vklad dve eurá uhradia pri prezentácii iba dospelí pretekári. Okrem finančných prémií čaká na súťažiacich aj tombola vecných cien.

Tú najcennejšiu odmenu, náramkové hodinky v hodnote tristo eur, si vlani odniesol zo záverečného žrebovania 73-ročný Ján Klimek, člen Sokola Čachtice.

Usporiadateľský štáb jubilejného MPM zabezpečí pre štartujúcich v hlavnom behu bezplatnú kyvadlovú prepravu z Piešťan do Trebatíc a späť.

JAROSLAV LIESKOVSKÝ

Ulož ako PDF
Napísal 24. júla 2018 22:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.