reklama

Trnava zažije premiérový Októberfest. Vo veľkých stanoch budú podávať 60 druhov pív aj špeciality pod zub

Desiatky druhov piva, množstvo špecialít pod zub, zaujímavý kultúrny program, veľké stany, súťaže a zábava. So sloganom „Cíťte sa v Trnave ako v Mníchove“ sa uskutoční v City Parku na Trstínskej ulici trojdňová zmenšená verzia slávneho Októberfestu.

Premiéra trnavského Októberfestu odštartuje vo štvrtok 11. októbra 2018 a potrvá do sobotného neskorého večera 13. októbra.

Šesťdesiat druhov piva rôznych značiek, vrátane tých z bavorskej metropoly ako sú Erdinger, Paulaner, Spaten či Löwenbräu – sa bude čapovať vo štvrtok a piatok od 14. hodiny, v sobotu od 10.00, vždy do 22. hodiny.

V rámci trnavského Októberfestu budú môcť návštevníci ochutnávať aj produkty pivovarov Sessler, Sandorf, Hacker Pschorr, Beer Station, Svätojánsky pivovar, Hellstork, Wywar alebo medové pivo Medobeer od smolenickej Medoviny Včelco.


Oktoberfest v Mníchove

Ilustračné foto

Hlavné dianie Októberfestu bude sústredené v dvoch veľkokapacitných vyhrievaných stanoch.

Tu sa bude podávať nielen pivo, ale aj jedlo a rôzne druhy pochúťok ako sú praclíky, bavorské kolená, grilované špeciality, zabíjačkové dobroty, burgre, hotdogy, domáce klobásy, guláš, kapustnica a mnohé ďalšie.

V stanoch bude fungovať obsluha, predaj bude prebiehať klasicky, teda nie formou žetónov. Pivo bude čapované do plastových pohárov a prostredníctvom zálohy aj do litrových sklených krígľov.

Slávnostné otvorenie je naplánované na štvrtok 11. októbra o 16. hodine rovnakým spôsobom ako je zaužívanou tradíciou v Mníchove – narazením suda. O túto slávnostnú chvíľu sa postará trnavský župan Jozef Viskupič.

V areáli City Parku budú k dispozícii aj detské atrakcie, autodrom, nafukovací hrad či strašidelný zámok, dospelí sa zabavia počas súťaží v jedení párkov či pití piva o zaujímavé ceny.

Súčasťou programu budú vystúpenia hudobných skupín, tanečného štúdia, vo večerných hodnách sa o atmosféru postará DJ.

Pre návštevníkov bude k dipozícii aj bezplatná doprava vo forme sedemmiestneho taxíka.

Aktualizované infomrácie o Októberfeste môžete sledovať aj na Facebooku (link tu).

Ulož ako PDF
Napísal 3. októbra 2018 6:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.