reklama

Trnava zažije premiérový Októberfest. Vo veľkých stanoch budú podávať 60 druhov pív aj špeciality pod zub

Desiatky druhov piva, množstvo špecialít pod zub, zaujímavý kultúrny program, veľké stany, súťaže a zábava. So sloganom „Cíťte sa v Trnave ako v Mníchove“ sa uskutoční v City Parku na Trstínskej ulici trojdňová zmenšená verzia slávneho Októberfestu.

Premiéra trnavského Októberfestu odštartuje vo štvrtok 11. októbra 2018 a potrvá do sobotného neskorého večera 13. októbra.

Šesťdesiat druhov piva rôznych značiek, vrátane tých z bavorskej metropoly ako sú Erdinger, Paulaner, Spaten či Löwenbräu – sa bude čapovať vo štvrtok a piatok od 14. hodiny, v sobotu od 10.00, vždy do 22. hodiny.

V rámci trnavského Októberfestu budú môcť návštevníci ochutnávať aj produkty pivovarov Sessler, Sandorf, Hacker Pschorr, Beer Station, Svätojánsky pivovar, Hellstork, Wywar alebo medové pivo Medobeer od smolenickej Medoviny Včelco.


Oktoberfest v Mníchove

Ilustračné foto

Hlavné dianie Októberfestu bude sústredené v dvoch veľkokapacitných vyhrievaných stanoch.

Tu sa bude podávať nielen pivo, ale aj jedlo a rôzne druhy pochúťok ako sú praclíky, bavorské kolená, grilované špeciality, zabíjačkové dobroty, burgre, hotdogy, domáce klobásy, guláš, kapustnica a mnohé ďalšie.

V stanoch bude fungovať obsluha, predaj bude prebiehať klasicky, teda nie formou žetónov. Pivo bude čapované do plastových pohárov a prostredníctvom zálohy aj do litrových sklených krígľov.

Slávnostné otvorenie je naplánované na štvrtok 11. októbra o 16. hodine rovnakým spôsobom ako je zaužívanou tradíciou v Mníchove – narazením suda. O túto slávnostnú chvíľu sa postará trnavský župan Jozef Viskupič.

V areáli City Parku budú k dispozícii aj detské atrakcie, autodrom, nafukovací hrad či strašidelný zámok, dospelí sa zabavia počas súťaží v jedení párkov či pití piva o zaujímavé ceny.

Súčasťou programu budú vystúpenia hudobných skupín, tanečného štúdia, vo večerných hodnách sa o atmosféru postará DJ.

Pre návštevníkov bude k dipozícii aj bezplatná doprava vo forme sedemmiestneho taxíka.

Aktualizované infomrácie o Októberfeste môžete sledovať aj na Facebooku (link tu).

Ulož ako PDF
Napísal 3. októbra 2018 6:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.