reklama

Festival SCENA počas dvoch dní predstaví nápadité a oceňované divadlá

V dňoch 5. a 6. októbra 2018 sa uskutoční v Trnave prvý ročník festivalu nezávislých divadiel SCENA. V priestoroch Divadla Jána Palárika a kultúrneho centra Malý Berlín sa môžu trnavskí diváci tešiť na štyri divadelné predstavenia, ktoré tu budú mať svoju trnavskú premiéru.

V piatok 5. októbra sa predstaví Nové divadlo z Nitry so svojimi inscenáciami Cisárove nové šaty o 10:00 a úspešná Anna Franková o 19:00. Andersenovu rozprávku si pozrú žiaci základných škôl z Trnavy a okolia, no predstavenie Anna Franková je určené dospelým divákom a mládeži od 13 rokov.

Za túto inscenáciu získalo Nové divadlo v roku 2017 až tri nominácie v súťaži DOSKY a jednu cenu za najlepší ženský herecký výkon. Obidve predstavenia uvidia diváci v priestoroch Divadla Jána Palárika.

V sobotu 6. októbra sa festival presunie do kultúrneho centra Malý Berlín (Štefánikova 4). O 11:00 sa predvedie divadlo Odivo z Banskej Bystrice s tzv. „batoláriom“ Aero.

Ide o predstavenie pre najmenších divákov od 1,5 do 5-tich rokov. Organizátori pozývajú rodiny s babätkami na toto mimoriadne dielo o vzduchu a lietaní. Počet detičiek je obmedzený na 20, preto by rodičia nemali dlho otáľať.


Nové divadlo z Nitry – Anna Franková


Divadlo Odivo

Sobotný večer bude patriť všetkým, ktorí vyhľadávajú moderné a progresívne divadlo. Po mnohých slovenských mestách prichádza scénické dielo Krása a hnus bratislavského umeleckého zoskupenia Med a Prach aj do Trnavy.

Predstavenie pre náročného diváka sa začína o 19:00 a pohybuje sa na hranici medzi inštaláciou, performanciou a inštalovaným koncertom. Krása a hnus nie sú iba kategóriami estetického vnímania. Čo teda tieto slová pre nás znamenajú a čo im prisudzujeme?

SCENA má ambíciu stať sa jedným z uznávaných divadelných festivalov pre všetky vekové kategórie. Postupne chce prinášať obyvateľom Trnavy a okolia to najlepšie zo slovenskej a českej nezávislej scény.

Festival organizuje občianske združenie Divadelníci Trnavy a okolia v spolupráci s divadlom Yarmat a o.z. Publikum.sk. Partnersky sa na festivale SCENA podieľa Divadlo Jána Palárika.

Kompletný program:

5. 9. 2018 v Divadle Jána Palárika, Trojičné námestie č. 2
10:00 Nové divadlo: Cisárove nové šaty – podrobné informácie na stránke DJP – predaj vstupeniek v pokladni DJP
19:00 Nové divadlo: Anna Franková – podrobné informácie na stránke DJP – predaj vstupeniek v pokladni DJP

6. 9. 2018 v kultúrnom centre Malý Berlín, Štefánikova 4
11:00 Divadlo Odivo: Aero – podrobné informácie na stránke Malého Berlína – predaj vstupeniek na MaxiTicket.sk
19:00 Divadlo Med a prach: Krása a hnus – podrobné informácie na stránke Malého Berlína – predaj vstupeniek na MaxiTicket.sk

Ulož ako PDF
Napísal 4. októbra 2018 8:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.