reklama

Britské deti sa už učia programovať hudbu. Vyskúšať si to môžu aj v Trnave

Cieľom netradičného workshopu pre deti od 10 do 14 rokov je rozvoj hudobnej kreativity. Ponúka pútavú alternatívu k zaužívaným spôsobom výučby hudobnej výchovy na školách. Sonic Pi workshop dáva deťom možnosť vytvárať si svoju vlastnú hudbu a osvojiť si základné princípy hudobných procesov, vlastností zvuku a hudobnej kompozície.

Workshop v deťoch hravou formou posilňuje záujem o hudbu a rozvíja ich prirodzené vlohy. Dobrou správou je, že nevyžaduje predošlú znalosť hudby ani schopnosť hrať na hudobný nástroj, čiže je vhodný pre úplných začiatočníkov, ale aj pre deti, ktoré už s hudbou majú skúsenosti.

Súčasťou workshopu je záverečný minikoncert, na ktorom deti zahrajú svoje skladby rodičom a známym.

Na workshope kreatívneho programovania hudby deti používajú voľne dostupný program Sonic Pi. Jeho využitím je možné v krátkom čase deti hravou formou uviesť do širokých možnosti práce so zvukom, čo ďalej podnecuje ich vlastný prirodzený záujem. Umožňuje im pracovať s prístrojom, s ktorým dnes narábajú bežne – s počítačom. Program bol vyvinutý vo Veľkej Británii, kde sa využíva ako nástroj, na ktorom sa deti v školách učia základy programovania.

Foto: Fero Király

Lektorom workshopu je hudobník a učiteľ Fero Király (1979). Verejnosť ho najviac pozná ako hráča na klávesové nástroje, ktorý sólovo alebo so súborom Cluster ensemble interpretuje diela súčasných skladateľov ako Philip Glass a Steve Reich.

Súkromne vyučuje hru na klavír. Jeho elektronický hudobný nástroj Zvukodrom pomáha deťom zoznámiť sa s hudbou a improvizáciou. Napísal knihu Botanická záhrada pre žiakov hry na klavír a ich učiteľov, využívanú na základných umeleckých školách po celom Slovensku.

Celodenný workshop sa uskutoční v nedeľu 18. novembra od 10.00 v Malom Berlíne (Štefánikova 4). Vstupné je 5 €.

Kapacita je 12 detí, registrovať sa môžete na e-mailovej adrese workshop(zavináč)malyberlin.sk. Účastníci by si mali priniesť vlastný laptop a slúchadlá.

Podrobnosti o workshope a jeho harmonograme sú dostupné na stránke Malého Berlína.

Podujatie z verejných zdrojov v rámci projektu Malý Berlín 2018 finančne podporili Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj.

Ulož ako PDF
Napísal 15. novembra 2018 7:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.