reklama

Aj v škole sa môžu deti naučiť ako správne zasadiť strom

V Trnave vznikne jeden z ôsmych regionálnych poradných výborov Stálej konferencie aktérov vo vzdelávaní (SKAV). Z celého regiónu sa sformuje skupina odborníkov, ktorí budú zbierať inovácie na školách a podporovať zdieľanie skúseností a zároveň dávať spätnú väzbu pre tvorbu legislatívy a vzdelávacích politík.

Toto prepájanie aktérov organizuje projekt Deti nepočkajú.

Jedným z členov tímu je aj Trnavčan Martin Brestovanský pôsobiaci na Pedagogickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave. Brestovanský je aj členom Komisie školstva a vzdelávania pri MsZ v Trnave.

V najbližších mesiacoch pracuje na aplikačnom výskume, snahou ktorého je identifikovať proaktívne školy na celom Slovensku.

VIDEO:

„Práve v trnavskom regióne sme nakrúcali ďalší spot projektu Deti nepočkajú. Spotom chceme priblížiť témy vzdelávania širokej verejnosti. Tentokrát nám vysvetlili ‚ako veci fungujú‘ bratia Matúšovci a ich mama novinárka Zuzana Matúšová Girgošková, známa ako blogerka a permakultúrna dizajnérka,“ priblížila PR konzultantka projektu Kristína Strapcová.

Deti Matúšovcov sa vzdelávajú v domácom prostredí a do školy chodia len na polročné preskúšanie.

V spote Zuzana Matúšová Girgošková vyjadrila aj prianie, akú školu by dopriala deťom na Slovensku:

„V škole by sa mali deti učiť nie len to, čo je fotosyntéza, ale aj to ako posadiť strom. (…) Mali by sa učiť nie len o Napoleonských vojnách, ale ako doviesť k mieru tie naše vojny, ktoré denne žijeme, či už medzi kamarátmi, alebo neskôr v manželstve. Škola by mala byť jednoducho praktickejšia a prinášať také informácie, ktoré deti vedia uplatniť v ich reálnom živote.“

Projekt Deti nepočkajú prepája aktérov z celého trnavského kraja. Tak ako aj v iných krajoch na Slovensku. Jadro stálej konferencie (SKAV) by mali tvoriť najmä angažovaní, proaktívni ľudia, riaditelia, učitelia, odborníci, podnikatelia či rodičia.

A samozrejme iniciátori inovácií z tretieho sektora. Súčasťou projektu je preto aj aplikačný výskum, ktorého cieľom je identifikovať proaktívne školy na Slovensku, aby sa tie stali lídrami zmeny vzdelávania zdola.

Ulož ako PDF
Napísal 25. septembra 2019 7:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.