reklama

Do poslaneckých lavíc zasadli noví zastupitelia. Spolu s primátorom zložili sľub a prevzali si osvedčenia o zvolení

Peter Bročka a novozvolení poslanci Mestského zastupiteľstva mesta Trnava vo volebnom období 2018 – 2022 zložili v stredu 21. novembra 2018 slávnostný sľub a prevzali si osvedčenia o zvolení. Na ustanovujúcom zasadnutí MZ sa zúčastnilo 30 z 31 poslancov. Ešte predtým sa v konferenčnej sále trnavskej radnici zišli odchádzajúci poslanci zastupiteľstva.

S pôsobením v mestskom zastupiteľstve sa prišla rozlúčiť väčšina poslancov vo volebnom období 2014-2018. Pred zápisom do pamätnej knihy mesta Trnava si odchádzajúci zastupitelia vypočuli z úst primátora Petra Bročku krátke zhodnotenie uplynulých štyroch rokov.

„Dovolím si konštatovať, že posledné štyri roky boli úspešným obdobím a niesli sa v duchu našej spoločnej práce, ktorá priniesla konkrétne výsledky pre obyvateľov Trnavy,“ povedal Bročka na úvod. Medzi najvýznamnejšie realizované investície a projekty označil obnovu detského ihriska a výstavbu fitparku na Slávii, rekonštrukciu ulíc Šrobárova, Hviezdoslavova, Halenárska, Olympijská, Dedinská, Koperníkova, obnovu lávky na Starohájskej, zrekonštruovaný most pri Bernolákovej bráne či výstavbu lávky na Šípovú ulicu.

„Som rád, že sme dokázali pružne reagovať na konštruktívne požiadavky občanov. No najviac ma teší, že sme dokázali v ich bezprostrednom okolí zrealizovať tie investície, o ktoré nás požiadali. Patria sem napríklad polopodzemné kontajnery, humanizácie obytných súborov na sídlískách Andreja Kubinu, Vodárni a Zátvor. Práve tie investície, ktoré sa bezprostredne dotýkajú života ľudí, ako sú opravy komunikácií, obnova detských ihrísk či rekonštrukcie materských a základných škôl, si občania najviac cenia. Veľmi pozitívne vnímajú aj nové alebo obnovené oddychové zóny, či už v Parčíku Bela IV., na Kapitulskej ulici, pri pomníku M. R. Štefánika alebo obnovený areál v Kamennom mlyne, športový areaál na Slávii a novovybudované cyklochodníky,“ konštatoval P. Bročka.

Ako poznamenal, za pozitívum považuje aj aktivitu verejnosti v oblasti participatívneho rozpočtu a celkovo zvýšený záujem obyvateľov o veci verejné.

Posledné štyri roky podľa jeho slov potvrdili víziu lepšej a krajšej Trnavy v podobe reálnych výsledkov a projektov. „Som rád, že napriek niektorým odlišným postojom, ktoré však prirodzene patria do rozhodovacieho procesu, sme sa v tých najpodstatnejších veciach dokázali zjednotiť a dohodnúť v prospech mesta. Urobili sme spoločne mnoho dôležitých krokov, smerujúcich k tomu, aby Trnava bola každý rok lepším miestom pre život,“ zhodnotil primátor v príhovore k odchádzajúcim poslancom, ktorým, spoločne s pracovníkmi mestského úradu, na záver poďakoval za ich prácu a vzájomnú spoluprácu.

Za všetkých poslancov uplynulého volebného obdobia vystúpil s príhovorom na záver slávnostného stretnutia Jozef Čavojský, ktorý pozitívne zhodnotil uplynulé roky z pohľadu rozvoja mesta a pôsobenie končiaceho zastupiteľstva označil za úspešné.


Peter Bročka zložil sľub primátora

Ustanovujúce zasadnutie MZ mesta Trnava malo slávnostnú a pracovnú časť.

Po zložení sľubu primátora Petra Bročku, sľubu poslancov, za ktorých vystúpil Tibor Pekarčík, a prevzatí osvedčení o zvolení, vystúpil s príhovorom pred novým zastupiteľstvom opäť staronový primátor.

„Pred malou chvíľou sme zložením sľubu prevzali zodpovednosť za ďalšie smerovanie, rozvoj nášho mesta a vytváranie optimálnych podmienok pre život Trnavčanov. Občania nám dali dôveru, ktorá nás všetkých zaväzuje. Od každého z nás sa očakáva zanietenosť, zodpovedný prístup a uvážené rozhodnutia. Čakajú nás výzvy a úlohy, ktoré sme občanov sľúbili plniť a verím, že ich aj naplníme k ich spokojnosti,“ vyjadril predsavzatie Bročka.

Ako poslancom pripomenul, nejde len o hodiny strávené na samotných zasadnutiach, ale aj o prípravu na ne, prácu v komisiách, stretnutia s občanmi a odborníkmi.

„Je dôležité počúvať všetky relevantné hlasy, aby nikto, kto to s mestom myslí úprimne a vážne, nezostal nevypočutý. Verím, že každý bude primárne načúvať obyvateľom Trnavy, do služieb ktorých dnes vstupujeme. Verím, že podobne ako po minulé roky, aj v nasledujúcich štyroch rokoch dokážeme prekračovať hranice vlastného videnia sveta a budeme otvorene bez predsudkov konfrontovať rôzne prístupy a pohľady s cieľom nájsť čo najlepšie riešenie pre čo najširšiu vrstvu obyvateľov,“ zdôraznil.

Ako pripomenul, mesto a jeho zastupitelia majú pracovať tak, aby občania nestratili dôveru v spravodlivé spravovanie vecí verejných.

„Nech je Trnava aj vďaka našej práci lepším, krajším a bezpečným mestom. Mestom, na ktoré budú jeho občania hrdí, kde budú nielen radi žiť a tráviť voľný čas, ale aj aktívne pomáhať pri jeho budovaní,“ dodal.

Pracovná časť ustanovujúcej schôdze sa napokon týkala len jediného bodu. Poslanci hlasovali o navrhnutých menách poslancov, poverených vykonávať akty uzavretia manželstva vo volebnom období 2018 – 2022.

Mestské zastupiteľstvo hlasovaním rozhodlo, že v najbližších štyroch rokoch sa stanú sobášiacimi na trnavskej radnici siedmi poslanci: Ladislav Beňo, Marián Galbavý, Marcel Krajčo, Matej Lančarič, Juraj Novota, Tibor Pekarčík a Martin Uhlík.

Poverenie nadobudlo účinnosť 21. novembra 2018.

Ďalšie body z pôvodného návrhu programu, ako napríklad návrh na zriadenie Mestskej rady, návrh na zriadenie komisií či zriadenie a zloženie výborov mestských častí, o ktorých sa napokon nerokovalo, sa dostanú zrejme do programu decembrovej schôdze zastupiteľstva.


Za poslancov prečítal sľub Tibor Pekarčík


Noví poslanci si prevzali osvedčenie o zvolení

Ulož ako PDF
Napísal 21. novembra 2018 19:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Do poslaneckých lavíc zasadli noví zastupitelia. Spolu s primátorom zložili sľub a prevzali si osvedčenia o zvolení”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.