reklama

Svetobežnícke kino v Trnave: Japonsko a Arménsko predstaví profesionálny sprievodca Milan Zálešák

Svetobežnícke kino je podujatie pripravované v spolupráci s turistickými sprievodcami. Cestovná kancelária Svetobežník pozýva na podujatie určené cestovateľom v trnavskej Cafe Rotunda. Arménsko a Japonsko príde prostredníctvom svojich zážitkov a fotografií predstaviť historik a profesionálny sprievodca Milan Zálešák.

Svetobežnícke kino otvorí v stredu 5. decembra 2018 v Cafe Rotunda o 18. hodine rozprávanie o Japonsku. Krajina gejší, samurajov, pagod, ale aj supermodernej architektúry, futuristickej elektroniky či komiksov manga. Dnes má už každý o Japonsku nejakú tu svoju predstavu. Pripraviť sa však na to, čo v tejto krajine skutočne zažijete, je skoro nemožné. “Nippon“ sa kultúrne tak veľmi líši od našej krajiny, až sa chvíľami cítite ako na inej planéte.

Od 19.30 bude témou úplne odlišná krajina – Arménsko. Mystické a divoké, pohostinné a stále veľmi patriarchálne – Arménsko – krajina učupená na rozhraní dvoch kontinentov. Odpradávna je územím, ktorým prechádzali veľké civilizácie. V roku 301 sa práve Arménsko stalo prvou oficiálne kresťanskou krajinou sveta a dodnes sa môže pýšiť množstvom akoby zázrakom zachovaných kláštorov. KKrajina sopečncýh pohorí, náhorných plošín či výhľadov do ďalekých údolí.


Japonsko

FOTO: Archív CK Svetobežník

Účasť na podujatí je spoplatnená, vstupenky je potrebné zakúpiť si vopred (link tu).

Cena za návštevu oboch podujatí (Japonsko + Arménsko) je 5 eur, za jednotlivé destinácie sa platí vstupné 3 eurá.

Všetky vstupenky sú zaradené do žrebovania o autobusový zájazd z ponuky organizátora akcie – CK Svetobežník.

Svoje prípadné otázky, dopyt alebo rezervácie posielajte na svetobeznickekino@gmail.com.

Event nájdete aj na Facebooku.

Ulož ako PDF
Napísal 2. decembra 2018 17:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.