reklama

C&A otvorí na jar 2019 v Trnave centrálne logistické a distribučné centrum, tovarom bude zásobovať deväť krajín

Módny koncern C&A dokončí o niekoľko mesiacov výstavbu nového logistického centra. Centrálne logistické a distribučné centrum v areáli CTP Parku v Trnave bude od roku 2019 zásobovať všetky pobočky v deviatich krajinách obchodného regiónu centrálnej a východnej Európy C&A vrátane Slovenska. Zamestnaných tu bude približne 350 ľudí. Časť zo zamestnancov sa zrejme presunie do Trnavy z končiaceho distribučného centra v Novom Meste nad Váhom.

Ako potvrdila pre trnava-live.sk PR a event koordinátorka spoločnosti C&A Veronika Kovaříková, realizácia nového logistického centra pokračuje podľa plánu, k spusteniu prevádzky dôjde počas jari 2019.

„Distribučné centrum v Trnave sa nachádza v ideálnej lokalite pre obsluhovanie všetkých deviatich krajín regiónu centrálnej a východnej Európy. Nové logistické centrum nám dovolí zásobovať predajne s potrebnou rýchlosťou vďaka výbornému spojeniu s predajňami v tomto regióne. Tešíme sa na zefektívnenie procesov, ktoré nové centrum v Trnave prinesie,“ skonštatovala Kovaříková.

Spoločnosť C&A do roku 2019 kompletne zmení logistiku, IT a distribúciu tovaru v 9 krajinách centrálnej a východnej Európy (CEE), kam patrí Rakúsko, Chorvátsko, Rumunsko, Slovinsko, Srbsko, Česká Republika, Maďarsko, Poľsko a Slovensko.

Koncern momentálne prevádzkuje dve logistické a distribučné centrá pre krajiny CEE. Ani jedno z existujúcich distribučných centier, v rakúskom meste Enns a v Novom Meste nad Váhom, nespĺňa nevyhnutné požiadavky na veľkosť a infraštruktúru s cieľom plnenia nových úloh zoskupenia CEE.

Ilustračné foto: C&A

Prevádzka v Novom Meste nad Váhom bude zachovaná až do jari 2019, kedy je plánované spustenie prevádzky v Trnave.

„V súlade s hodnotami nášho koncernu sme o tomto rozhodnutí dva roky pred nevyhnutným presunutím prevádzky, informovali ako našich 171 zamestnancov v Novom Meste nad Váhom, tak aj kontaktných partnerov v regionálnej politike. Hospodárske centrum Nové Mesto malo dva roky na nájdenie optimálneho riešenia na budúce využitie priestorov. Naši zamestnanci majú do roku 2019 garanciu zamestnania v spoločnosti C&A. Podľa možností tiež chceme čo najviac zamestnancov presvedčiť, aby nás nasledovali do nového distribučného centra vzdialeného približne 60 kilometrov od súčasného miesta. Férové riešenie pre všetkých zúčastnených je pre nás veľmi dôležité a momentálne zhodnocujeme tiež možnosti podpory, okrem iného aj zavedenie kyvadlovej autobusovej dopravy. Okrem toho bude na Slovensku vytvorených približne 180 nových pracovných miest a náš slovenský tím v distribučnom centre tým rozšírime na približne 350 zamestnancov,“ uviedol regionálny manažér pre C&A Austria & CEE Norbert W. Scheele.

C&A modernizuje distribúciu v CEE

C&A reaguje modernizáciou IT, logistiky a distribúcie na nové potreby zákazníkov. Cieľom spoločnosti je bezproblémová koordinácia internetových nákupných kanálov a nákupného zážitku v kamenných pobočkách, ako aj podstatné zrýchlenie dodávania tovaru do pobočiek.

„Centrálnym bodom nákupného zážitku našich zákazníkov je dostupnosť tovaru v našich pobočkách. Očakáva sa, že tovar musí byť vo veľmi krátkom čase dostupný v kamennej predajni. Preto budeme od roku 2019 centralizovať našu logistiku a distribúciu pre 9 krajín nášho zoskupenia CEE z geografického a infraštruktúrneho hľadiska do najvhodnejšieho miesta. Týmto miestom je práve Trnava. S centrálnym distribučným centrom, ktoré technologicky a stavebne zodpovedá všetkým štandardom roku 2019, a ktoré sa podľa možností nachádza v strede nášho zoskupenia, docielime, že všetky pobočky 9 krajín CEE môžu byť cez noc kompletne zásobené tovarom. Všetok tovar predaný počas dňa bude nasledujúci deň opäť dostupný vo všetkých veľkostiach a špecifikáciách,“ povedal Willem Eelman, Chief Operations Transformation Officer pre C&A.

V rámci projektu investuje C&A do popredného svetového softvérového riešenia „JDA“ na báze cloudu, ktoré poskytuje úplne nový pohľad na kompletný distribučný reťazec spoločnosti.

Plánovanie, objednávanie a dodávanie tovaru do seba v novom systéme dokonale zapadá a umožňujú podstatne lepšiu a efektívnejšiu spoluprácu všetkých zúčastnených, od textilnej produkcie až po predavačky a predavačov na pobočkách. Informácie o tom, kde a kedy bude tovar najrýchlejšie dostupný, budú vďaka novej transparentnosti v distribučnom reťazci poskytované s absolútnou presnosťou.

Zákazníci sa tiež môžu rozhodnúť, či si nechajú želaný tovar zaslať domov alebo či má byť tovar pripravený na osobný odber na predajni.

Ďalšou zmenou je rozsiahle zavedenie novej technológie RFID na báze rádiových vĺn, ktorá bola zo strany C&A komplexne testovaná, a ktorá poskytne informácie k aktuálnemu miestu skladovania každého jedného kusu oblečenia v každom úseku distribučného reťazca, a to v reálnom čase. „Inteligentné riešenie týchto nových technológií bude mať veľmi pozitívny dopad na nákupný zážitok v C&A,“ hovorí Norbert W. Scheele.

O C&A na Slovensku

S 15 pobočkami na Slovensku a 422 zamestnancami je C&A významným maloobchodníkom módneho priemyslu na Slovensku.

C&A vo svojich slovenských predajniach každý deň víta viac než 18 000 návštevníkov a ponúka módne oblečenie pre celú rodinu.

Okrem svojich 1.500 európskych pobočiek je spoločnosť C&A zastúpená aj v Brazílii, Mexiku a Číne.


CTP Park, súčasťou ktorého bude aj distribučné centrum C&A, sa nachádza v susedstve automobilky PSA Groupe neďaleko Trnavy

Ulož ako PDF
Napísal 9. decembra 2018 17:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “C&A otvorí na jar 2019 v Trnave centrálne logistické a distribučné centrum, tovarom bude zásobovať deväť krajín”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.