reklama

Ministerstvo investícií otvorí v Trnave regionálne centrum, kde sa žiadatelia o eurofondy a dotácie dozvedia všetko na jednom mieste

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR prináša do regiónov novú úroveň služieb pre žiadateľov o eurofondy a dotácie. Vytvára regionálne centrá, ktoré majú ponúkať lepšie a profesionálnejšie služby štátu pre občanov. Jedno z centier bude sídliť aj v Trnave.

Regionálne centrá budú fungovať ako miesto prvého kontaktu pre záujemcov o podporu z rôznych schém finančnej pomoci na nadnárodnej, národnej a regionálnej úrovni.

„Dlhodobá prax, najmä v oblasti poradenstva k poskytovaniu eurofondov, či iným dotačným schémam, nebola nastavená efektívne. Rezortizmus, slabá prepojenosť, neprehľadnosť rôznych poradenských inštitúcií, ako aj nízka odbornosť personálu odradili od podania žiadosti nositeľov mnohých dobrých a prospešných nápadov pre rozvoj regiónov. Toto teraz meníme a zavádzame úplne nový koncept poradenských Regionálnych centier, v ktorých žiadatelia o podporu nájdu všetky potrebné informácie a služby na jednom mieste,“ povedal štátny tajomník MIRRI SR Velič.

MIRRI SR ako riadiaci orgán vytvorí sieť siedmich Regionálnych centier so sídlom v krajských mestách – Trnave, Nitre, Trenčíne, Žiline, Banskej Bystrici, Košiciach a Prešove.


Dušan Velič, štátny tajomník ministerstva investícií

FOTO: MIRRI SR

S našimi partnerskými inštitúciami celkovo posielame do regiónov viac ako 200 odborníkov. Prvé regionálne centrum otvoríme už 9. septembra v Nitre,“ povedal štátny tajomník MIRRI SR.

Kancelária centra v Trnave zatiaľ oficiálne otvorená nie je, sídliť má v administratívno – obchodnej budove na Zavarskej ulici č. 11G.

Centrá budú poskytovať poradenstvo v oblasti prípravy kvalitných projektov financovaných z prostriedkov Európskej Únie a ich následnej implementácie. Poradenstvo je poskytované bezplatne, zatiaľ telefonicky počas pracovných dní od 8:00 – 16:00h.

Regionálne centrá sa majú stať v novom programom období 2021 – 2027 hlavným kontaktným bodom pre všetky subjekty so záujmom o eurofondy, sieťovanie, vytváranie partnerstiev a publicitu. Pomáhať majú mestám, obciam, univerzitám, ponikateľom či organizáciám, aby sa ľahšie orientovali v podmienkach, ako získať prostriedky EÚ na projekty, ktoré pomôžu rozvíjať regióny.

Výsledkom spolupráce má byť väčšia šanca na rýchlejšie a efektívnejšie čerpanie prostriedkov z eurofondov i ďalších zdrojov.

Nosnou činnosťou regionálnych centier je:

– zabezpečenie všeobecnej podpory pre žiadateľov a prijímateľov v území vo forme poskytovania základných informácií o fondoch EÚ,
– poskytovanie odborného poradenstva pri identifikovaní vhodnej výzvy na financovanie zámeru, o oprávnených aktivitách, typoch oprávnených výdavkov, projektov,
– podpora pri práci s IT monitorovacím systémom, pomoc pri riešení komplikácií či problémov súvisiacich s prípravou žiadosti o nenávratný finančný príspevok,
– vyhľadávanie partnerov a organizovanie informačných seminárov a školení k výzvam,
– spolupráca pri implementácii Operačného programu Slovensko na roky 2021-2027,
– metodická podpora procesov dlhodobého integrovaného regionálneho plánovania na úrovni samosprávnych krajov a území UMR a podpora sieťovania a spolupráce všetkých socio-ekonomických partnerov v území.

Ulož ako PDF
Napísal 16. septembra 2022 10:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.