reklama

V Trnave a okolí nasnežilo, polícia vyzýva vodičov aj chodcov k opatrnosti

Trvalejšie zrážky priniesli niekoľko centimetrov snehu od utorka rána aj do trnavského regiónu.

Na cestách v Trnave a okolí sa nachádza väčšinou ujazdená vrstva snehu, doprava je spomalená a miestami sa tvoria kolóny.

“Rýchlosť a celkový spôsob jazdy treba prispôsobiť aktuálnej situácii, odporúčame vodičom, ak môžu svoju jazdu odložiť, aby radšej na cesty nevychádzali. Momentálne je v rámci kraja pre nákladnú dopravu neprejazdný horský úsek Biela Hora,” informovala hovorkyňa KLR PZ v Trnave Martina Kredatusová.


Stav na cestách v Trnave a okolí v utorok 8. januára okolo 12. hodiny

Polícia cestu cez Bielu Horu uzatvorila pre nákladné autá z obidvoch strán a vykonáva odklon premávky. Pre osobné autá je cesta prejazdná.

Opatrnosť musia zvýšiť aj chodci prechádzajúci cez cestu, hlavne brať ohľad na prichádzajúce vozidlá tak, aby ich vodiči stačili včas zabrzdiť, nakoľko brzdná dráha sa na takýchto cestách predlžuje, pripomína polícia.

Meteorológovia upozorňujú, že v utorok vo večerných hodinách možne sneženie vystriedať dážď alebo dážď so snehom s možnosťou tvorby poľadovice.

Lokálne sa vplyvom vetra môžu vytvárať snehové jazyky a záveje.

Ulož ako PDF
Napísal 8. januára 2019 13:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

37 komentárov pre “V Trnave a okolí nasnežilo, polícia vyzýva vodičov aj chodcov k opatrnosti”

 1. 1
  sneh says:

  Úplne “bombastické” sú autíčka, ktoré s mini radlicami odhŕňajú sneh. Tieto autíčka sú vhodné skôr na cyklochodníky alebo do parku. Výsledok ich snahy je silno virtuálny.

  • 1.1
   Slnečné lúče, sro says:

   Firma Slnečné lúče sro je spoľahlivá firma. Keď sa oteplí, hneď začne “makať” na likvidácii snehu.
   Lúče sú už na ceste, snažia sa preraziť cez mraky. Treba však trochu vydržať, mrakov je veľa.

   • 1.1.1
    Mat says:

    Firma slnečné lúče , len na teba pošlú kontrolu bude po smiechu. Koľko ty platíš hviezde zvané Slnko za využívanie dodaného tepla a koľko účtuješ za zimnú údržbu . Preveríme a posunieme ďalej , už aj Trnka pláva do prístavu zvaný rýchliková zastávka medzi Trnavou a Piešťanmi.

    • 1.1.1.1
     Slnečné lúče sro says:

     Keby nebolo slnečných lúčov, tak ten sneh tu zostane celý rok. Na chodníkoch si nikto sneh nevšíma.
     Tie autíčka s radličkami sú akurát tak na cyklochodníky. No a keď tu niekto píše, že cyklochodníky boli vyčistené, tomu sa vôbec nečudujem. Veď sme v Trnave.
     Chodníky pre chodcov nevyčistené, väčšina ciest neodhrnutá, parkoviská zasypané snehom. Cyklochodníky upratané? Neskutočné.
     Nejaký hipster by mohol dať pri svojej virtuálnej činnosti na fejsbúčiku veliteľskú kombináciu kláves napríklad SHIFT+CTRL+ALT+F10+14+16 a na cestách by sa zjavilo 14 cyklozhŕňačov a 16 cyklosypačov. Reálne virtuálne Fejsbúkovo.

  • 1.2
   Mihoč says:

   Vdaka tym autickam som sa dnes pohodlne dostal na bicykli do prace, kedze odhrnuli stanicak aj promenadu. A na moje prekvapenie som videl aj inych cyklistov extremistov.

   • 1.2.1
    Jery says:

    Napíš trasu vnuk už nebol 24 hodín vonku, sáky nemáme ,meteorológovia predpovedali sneženie 3 dni dopredu a výsledok sme videli. Len jedena otázka ,mesto nebolo doteraz zodpovedné za žiadne chodníky? Ich údržbu zabezpečovali ako ? Vyzerá to tak že centrom záujmu sú cyklo chodníky , tie dokážeme po 24 hodinách dať do použiteľného stavu.

    • 1.2.1.1
     Mihoč says:

     Ked je nasnezene, treba zobrat deti von, vyblaznit sa v snehu. Oni nepotrebuju mat odhrnute chodniky.

     • 1.2.1.1.1
      Jery says:

      Má to jeden problém ešte nechodí odborník na pediatriu . Odkaz pre fica choď už na ústavný súd a neraď tam o čom nič nevieš. To precvičenie úradníkov má pozitívum v tom , že nabudúce dajú bacha aby sa neopakoval tento chaos.

   • 1.2.2
    Krsjina kde zajtra znamená už dnes says:

    Dnes sa jazdilo na bicykloch? Do práce?
    Paráda. Svetlé zajtrajšky sú tu už dnes. Už je tu to, čo nám sľubovali pred 40 rokmi.

    • 1.2.2.1
     Lokalita says:

     Neviem, či je to tu skutočne lokalita “kde zajtra znamená už dnes”. Skôr to vyzerá na lokalitu, “kde včera znamená až zajtra”.

   • 1.2.3
    lepšočlovek says:

    Tvoj arogantný príspevok svedčí že budeš asi Lepšočlovek. Vyriešil si situáciu. Zrejme tam môžem poslať moju 75 ročnú babku aby sa odviezla na bicykli. Nebolo to ani vtipné ani inteligentné.
    Tak ako Tvoj kamoš Uhlík namiesto aby pomohol vypisuje na FB.
    Je to tiež hrdina s mozgovou kapacitou ako ty.

   • 1.2.4
    Rozprávka? says:

    Pred 30 rokmi ak by niekto povedal že v januári ide do práce na bicykli, pôsobilo by to ako rozprávka o dvanástich mesiačikoch a o januárových jahodách. Väčšina ľudí by si pomyslela, či náhodou dotyčný neutiekol z klietky Dr. Chocholouškovi.

    Ale pred 30 rokmi zase neboli cyklochodníky. Boli však takmer vždy upratané cesty. Dokonca aj počas intenzívneho sneženia aj tesne po ňom, aj skoro ráno keď sa šlo do práce.

 2. 2
  Will says:

  Slovenský folklór …. ako vždy….cestári sú na zimu pripravení…. kúpili si zimné bundy….. :o)

 3. 3
  Tomas says:

  Toto vedenie robi vela dobrych veci, ale zimna udrzba chodnikov im zlyhava uz niekolky rok po sebe. Hlavne tahy ako napr. z Hlin na Polikliniku Druzba neodrhnute vobec! Minuly rok dokonca neposypana ani poladovica!

  • 3.1
   Jery says:

   Budeš skôr hotový ak napíšeš čo je odhrnuté. Tie dobré veci môžeš napísať s tým budeš hneď hotový.

  • 3.2
   Otázka says:

   Čo dobré urobilo toto vedenie?
   Keď budeš odpovedať, prosím aby si sa zameral skutočne len na to “dobré”. Veci ktoré vyplývajú zo samotnej podstaty ich práce nemusíš opisovať.
   Vopred ďakujem za odpoveď.

 4. 4
  jr says:

  Je mi ľúto, ale v Trnave bola včerajšok absolútne nezvládnutý. Hlavné cestné ťahy ako napr Hospodárska neboli vôbec odhrnuté, dokonca ani dnes ráno, o sídliskách ani nehovoriac. (pán cestári je viem, že je prekvapujúce a nečakané, že v januári sneží…). Len na ilustráciu, dá sa to, dnes ráno som prišiel do Bratislavy a cesty upravené.

  • 4.1
   Jahoda says:

   Suhlas, radni nezvladli snehovu nadielku.

   Neodhrnute chodniky, cesty. 12:30 3 ks traktory kruzili po hospodarskej, tadluce zdvihnute a setrili naftu, 17:30 Zeleny kricok smer Rybnikova traktor zdvihnuta raflica, 17:45, Hospodarska smer ZS zdvihnuta radlica, T. Vansovej traktor zdvihnuta radlica.

 5. 5
  Zima says:

  Za taký plat mal Primátor odhŕňať sneh sám. Čo na tom, že neboli odhrnuté ani hlavné cesty. Na facebooku je všetko v pohode a ovečky si cvrkli.
  Je to hanba.

 6. 6
  Furt nyšt says:

  Táto zimná údržba je akoby impotent išiel robiť Oné.
  Furt nyšt.

  • 6.1
   Hlásenie says:

   Prosím pekne, dňa 7.1.2019 sa borci snažili o zber opadaného lístia. Zamrznutého.
   Dostali úlohu, snažili sa. Nejasná je táto iniciatíva v januári. Možno to niekto chcel zoselfíčkovať.
   Možno tak bolo písané na fejsbúku.
   Možno sa ktosi rozhodol že konečne bude ako má byť!!!

   • 6.1.1
    Mentálny tréner says:

    Mentálny tréner je nevyspytateľný. Keď povie že v januári a že hrabať lístie, tak to tak bude.

    • 6.1.1.1
     Lístie says:

     Dnes bolo lístie rozmrazené. Dobre hnije, dalo sa aj hrabať. Mentálny tréner pokyn na hrabanie dnes zrejme nevydal. Čo tam po nejakých listoch. Selfíčka sú asi hotové.

 7. 7
  chovorca says:

  Toto vyjadrenie asi vynútene vodcom vojde navždy do dejín kraľovského mesta.
  Komentár fakt netreba úbohosť, neschopnosť, výhovorky, tragédia …

  „Mesto Trnava vzhľadom na skúsenosti a skutočnosť, že počas intenzívneho sneženia a tesne po ňom je prakticky nemožné zabezpečiť úpravu komunikácii a chodníkov tak, aby na nej nehrozilo pošmyknutie či poranenie, od začiatku prijatia novely pripomína, že tak, ako každý účastník dopravy má povinnosť prispôsobiť jazdu stavu vozovky, je dôležité aby sa podobne opatrne správali aj chodci,“ uviedol Tomašovič.

  • 7.1
   Čo teraz? says:

   Intenzívne sneženie začalo pred cca 48 hodinami. Sneh je všade a nie je doteraz zvládnutý.
   K tomuto bude aké vyhlásenie? To vyššie uvedené sa vzťahuje na obdobie počas intenzívneho sneženia a tesne po ňom.

  • 7.2
   Jery says:

   Palo a čože to z teba vypadlo , dobré do relácie vtipnejší vyhráva . Chodci si lámu nohy aby mohli tráviť hodiny na pohotovosti v družnej debate s novými známosťami , nakoľko táto forma zoznamovania je ojedinelá a ohraničená pomerne krátkym časovým úsekom. Pokiaľ budem neosobný , opatrný mohol byť niekto iný, ušetril by veľa hlúpych rozhodnutí

  • 7.3
   babka says:

   Má to logiku – poviem babke že keď pôjde peši má prispôsobiť jazdu ….
   … Ale to by ma asi vydedila ako hanbu rodiny

 8. 8
  meteo says:

  Politbyro mimoriadne zasadlo a skonštatovalo že množstvo napadnutého snehu je pozoruhodné. Ide len o to aby nazasypalo cyklovežu.
  Vodca navrhol, že do budúcna by sa cykloveža mohla použivať ako meteorologická stanica na meranie výšky snehovej pokrývky. Po 4 rokoch sa vyhodnotí dopad klimatických zmien na život flóry a fauny v Trnávke. K tomu sa vypracuje 17 štúdii, 24 posudkov a 31 analýz . Nezabudnúť na vizualizácie a instagram.
  Celkovo v transparentnej sume ako vždy xyxyxyx .
  Doktorka k tomu vypracuje rigorózku dopadu na socialne problemy, ktorym bude ako viceprimátorka čelit.
  Stádo na FB bude jasať.

 9. 9
  Marek says:

  No ja som babke povedal aby jeden deň nešla von, podobne ako keď je vonku veľký vietor. Iste je, že mesto nemôže za to, že sneží ani za to, že 24 hodín po skončení nebudú všetky chodníky odhrnute. Potom ma asi logiku aby v danom nevyhnutnom čase boli chodci opatrní. Logiku to však nebude mať vtedy ak daný stav bude trvať tri dni. Tak ako to, že cyklochodnik je odhrnuty a chodník nie.

  • 9.1
   korčula says:

   Marek Trnava má prvenstvo v cyklochodníkoch.
   Ostatné chodníky frakcia Polárna Trnava zmenila na korčulochodníky. Ono to teraz totiž zamrzlo keď to neodhrabali.
   Občania si môžu kúpiť v novoročnom výpredaji korčule a zdarma tieto korčulochodníky využívať. To majú máloktoré mestá na svete. Bude na to aplikácia smart fone. Podobne niečo ako žlté bicykle. Všetko zadarmo ako vlaky zadarmo a obedy zadarmo, korčuľovanie zadarmo. Je to odchovanec Smeru.
   Vymyslel to vodca na istom tichomorskom ostrove.

   • 9.1.1
    ABC says:

    Ja osobne si myslím že zodpovednosť za daný stav môžu všetci kompetentný od roku 1989 až do roku 2014. Nikto nespravil ,, Plán zimnej údržby komunikácií ,, ja neviem potom odkiaľ som to mal vedieť .Ja ich poženiem za ten chaos čo z toho vznikol na zodpovednosť. Malí sivý ……ik !

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.