reklama

Polícia apeluje na opatrnosť vodičov a chodcov pri priechodoch

Polícia vyšetruje dve dopravné nehody z minulého týždňa, ktorých účastníkmi boli chodkyne a mladí vodiči.

V pondelok 20. októbra o 14.30 h prechádzala 39 – ročná žena cez priechod pre chodcov na Kollárovej ulici v Trnave smerom k ulici Podjavorinskej. Auto, ktoré išlo v priamom smere, pred priechodom zastavilo a dalo chodkyni prednosť. Ale vodič Hondy Civic, ktorý odbočoval doľava, ju zachytil pravým spätným zrkadlom.

„V dôsledku toho chodkyňa spadla na zem a utrpela ľahké zranenia. 24 – ročný vodič Hondy je podozrivý z porušenia povinností vodiča a nedania prednosti chodcovi na priechode pre chodcov, ktorý vstúpil na vozovku. Polícia vykonala dychové skúšky na alkohol, ktorých výsledok bol negatívny. Mladému vodičovi bol na mieste zadržaný vodičský preukaz,“ uviedla trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

priechod-kollarova
K zrážke s chodkyňou došlo na tomto priechode

Ďalšia nehoda s účasťou chodca sa stala minulú nedeľu o 17.40 h na ceste prvej triedy v úseku Radošovce-Holíč v okrese Skalica. Aj v tomto prípade auto viedol 24 – ročný vodič a zrazil chodkyňu, ktorá prechádzala cez priechod pre chodcov. Pani utrpela úraz, z ktorého sa bude liečiť asi šesť týždňov.

Polícia apeluje na mladých vodičov, ktorí nemusia mať ešte dostatok skúseností, aby jazdili opatrne a v zmysle predpisov. Pred každým priechodom pre chodcov sa riadne treba presvedčiť, či po ňom neprechádzajú osoby.

„Ak vidíme, že auto vo vedľajšom jazdnom pruhu zastavilo pred priechodom, malo by to signalizovať vodičovi vo vedľajšom pruhu, že na ceste môžu byť chodci. Stret chodca s autom neraz býva fatálny a pomalším a bezpečnejším spôsobom jazdy sa takýmto problémom môžeme vyhnúť,“ pripomína polícia prostredníctvom hovorkyne.

Na druhej strane pre chodcov platí, že musia brať ohľad na vodičov prichádzajúcich áut.

„Cez cestu nemajú prechádzať jednotlivo, ale v skupinách. Chodec nesmie vstupovať na cestu, ani na priechod, ak vzhľadom na rýchlosť prichádzajúcich áut nemôže cez cestu bezpečne prejsť,“ zdôrazňuje M. Kredatusová.

Okrem toho pripomína zásadu vidieť a byť videný. „Nezabúdajte na reflexné prvky, ktoré sú chodci povinní používať, ak sa za zníženej viditeľnosti pohybujú po ceste.“

nehoda-chodec
Zrážka auta s chodcom končí často fatálnymi následkami

Foto: Polícia

Ulož ako PDF
Napísal 29. októbra 2014 11:34. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.