reklama

Na cestách pribúdajú nehody chodcov s autami, jedna sa stala na Tamaškovičovej

Tento týždeň eviduje polícia v Trnavskom kraji už štyri nehody s účasťou chodcov. Zranilo sa päť ľudí.

K jednej z nich došlo v utorok 18. októbra o 18.40 h. Dopravní policajti boli privolaní k dopravnej nehode na Tamaškovičovej ulici v Trnave.

Vodička z Galanty (51) jazdila s vozidlom VW Touran od Nitrianskej ulice, pričom na priechode pre chodcov došlo k zrážke s dvomi chodkyňami.

„Ženy vo veku 20 a 21 rokov utrpeli zranenia, s ktorými boli prevezené na ošetrenie do trnavskej nemocnice. Podľa predbežnej správy išlo o ľahké zranenia. Policajti alkohol u účastníčok nehody nezistili, presné príčiny polícia vyšetruje,“ informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

tamaskovicova-nehoda

tamaskovicova

Foto: Polícia

Polícia upozorňuje účastníkov cestnej premávky na zvýšenú opatrnosť. V tomto týždni zaevidovali v rámci Trnavského kraja zaznamenali už štyri dopravné nehody s účasťou chodca, pričom zranenia utrpelo päť ľudí.

„Preto obzvlášť apelujeme na chodcov, aby rešpektovali skutočnosť, že cesta je predovšetkým určená na jazdu vozidiel. Chodec je povinný pri prechádzaní cez cestu prednostne použiť priechod pre chodcov, nadchod alebo podchod. Chodci, ktorí prechádzajú cez priechod pre chodcov, musia brať ohľad na vodičov prichádzajúcich vozidiel najmä tým, že neprechádzajú jednotlivo, ale v skupinách. To platí aj voči vodičom odbočujúcim na cestu, cez ktorú chodci prechádzajú.
Chodec nesmie vstupovať na vozovku, a to ani pri použití priechodu pre chodcov, ak vzhľadom na rýchlosť a vzdialenosť prichádzajúcich vozidiel nemôže cez vozovku bezpečne prejsť. Zároveň pre vodiča platí, že je povinný dať prednosť chodcovi, ktorý vstúpil na vozovku a prechádza cez priechod pre chodcov, pritom ho nesmie ohroziť,“
pripomína Kredatusová.

Ulož ako PDF
Napísal 20. októbra 2016 13:41. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na cestách pribúdajú nehody chodcov s autami, jedna sa stala na Tamaškovičovej”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.