reklama

Autá zachytili cez víkend chodca aj 11-ročného cyklistu. Polícia apeluje na opatrnosť

Polícia v priebehu niekoľkých hodín zaevidovala dve vážne dopravné nehody s účasťou chodcu a maloletého cyklistu. V oboch prípadoch sa zrážka s autom skončila s v ťažkými zraneniami.

K nehode s nemotorovým účastníkom došlo v sobotu 16. januára, v skorých ranných hodinách v obci Dolné Trhovište pri Hlohovci.

Z doposiaľ nezistených príčin zachytil vodič Iveca na hlavnom ťahu 25 – ročného miestneho muža. Muž bol s poranením hlavy prevezený do nemocnice. Polícia podrobila vodiča z Topoľčian dychovej skúške na alkohol, ktorá bola negatívna. Okolnosti a mieru zavinenia dopravná polícia naďalej zisťuje, uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

bicykel-nehoda

Ilustračné foto: KR PZ Trnava

K druhej nehode s nemotorovým účastníkom došlo v sobotu aj pri Dunajskej Strede.

Vodič na aute Seat Altea z okr. Dunajská Streda išiel smerom od obce Vrakuň do Gabčíkova. Na rovnom úseku cesty si pravdepodobne z nepozornosti nevšimol na pravej krajnici dvoch cyklistov.

Pri zrážke došlo k vážnemu zraneniu 11 – ročného cyklistu z neďalekej obce, ktorého doprevádzal otec. Zraneného chlapca previezli záchranári do dunajskostredskej nemocnice. Presné príčiny nehody polícia naďalej vyšetruje.

„Polícia apeluje na vodičov, aby najmä za zníženej viditeľnosti a v noci venovali dostatočnú pozornosť riadeniu vozidla a rátali aj s možnosťou pohybu nemotorových účastníkov. V zmysle zákona sú povinní dbať na zvýšenú opatrnosť voči cyklistom a chodcom. V maximálnej miere odporúčame doplniť chodcom a cyklistom odev o reflexné prvky, nestačí mať v ruke baterku ani zapnuté mobilné zariadenie,“ zdôrazňuje M. Linkešová.

Ulož ako PDF
Napísal 16. januára 2016 18:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.