reklama

Divadlo Jána Palárika vyhlasuje novú divácku anketu Čierny orol

Divadlo Jána Palárika vyhlasuje prvý ročník diváckej ankety Čierny orol. Prostredníctvom ankety môžu dať diváci najavo svoje sympatie a podeliť sa s divadlom o to, čo bolo pre nich nezabudnuteľným zážitkom.

Dramaturgička Lucia Mihálová hovorí: „Našim cieľom je najmä nadviazať užší kontakt s publikom. Chceme našim divákom aj prostredníctvom ankety ukázať, že ich názor nás zaujíma a je pre nás veľmi dôležitý. Divadlo tvoríme predsa pre nich a bez nich by naša práca nemala zmysel. Keď sme minulý rok spustili skúšobný nultý ročník ankety Porttál, prekvapilo nás, s akými pozitívnymi reakciami sa tento nápad stretol. Teraz sme anketu inovovali a vylepšili. Veríme, že sa dočkáme ešte lepšej odozvy.“

Divácku anketu vyhlásilo divadlo prvý raz minulý rok, tzv. nultý ročník ankety PORTTÁL umožňoval hlasovať za inscenácie a herecké výkony, ktoré vznikli v uplynulej divadelnej sezóne.

„Tentoraz predstavíme novú, obmenenú tvár ankety. Prvou zmenou je zmena názvu ocenenia na Čierny orol. Divadlo sa týmto hlási k svojim koreňom a tradícii. Terajšia budova divadla totiž vznikla prestavbou hostinca, ktorý sa volal práve Čierny orol. Ďalšou zmenou sú jednotlivé kategórie ankety. Ocenenia sa neodovzdávajú za divadelnú sezónu, ale za kalendárny rok,“ priblížila marketingová riaditeľka divadla Lucia Turňová.


Ilustračné foto: DJP

Diváci môžu hlasovať v štyroch kategóriách. Kategória Divadelný zážitok zahŕňa všetky divadelné inscenácie, ktoré mali možnosť diváci vidieť počas roka 2018. Ďalej diváci môžu hlasovať za výnimočný herecký výkon a to v dvoch kategóriách – mužský a ženský.

Novou kategóriou je Divadelné podujatie roka, v ktorej môžu diváci hlasovať za podujatia ako Deň otvorených dverí, Noc divadiel, Divadelný Silvester a podobne.

Okrem týchto štyroch diváckych ocenení sú do ankety zaradené aj špeciálne ocenenia, ktoré udeľujú vybrané poroty.

„Študentskú cenu udelí porota zostavená zo študentov vysokých a stredných škôl v Trnave. Cenu médií udelia novinári a reportéri z oblastných novín, časopisov a televízie. Cenu župana udeľuje župan TTSK Jozef Viskupič za výnimočný počin. Cena sa môže udeľovať aj in memoriam,“ uviedla Turňová.

„Vizuálna podoba samotnej ceny bude jedinečným umeleckým dielom, ktorého autorkou bude Anna Mihoková,“ doplnila riaditeľka divadla Zuzana Šajgalíková. Anna Mihoková je absolventkou Vysokej školy výtvarných umení a DJP sa môže popýšiť tým, že pracuje v jeho umelecko-dekoračných dielňach. Návrh ceny predstaví divadlo už čoskoro.

Anketa je vyhlásená od 16. januára 2019. Diváci môžu hlasovať prostredníctvom hlasovacích lístkov, ktoré nájdu vo foyer divadla pred predstavením alebo kedykoľvek v pokladni a aj cez online dotazník dostupný na tejto stránke.

Hlasovanie trvá do 15. marca 2019. Každý hlasujúci bude zaradený do žrebovania o skvelé divadelné ceny. Vyhlásenie výsledkov ankety a výhercov žrebovania sa uskutoční počas slávnostného galaprogramu 23. marca, pri príležitosti Svetového dňa divadla.

Ulož ako PDF
Napísal 23. januára 2019 10:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.