reklama

Piešťanský producent Analogrunner predstavuje EP plné farieb so zaujímavými hosťami

Necelé tri roky po úspešnej eponymnej nahrávke sa Analogrunner, vlastným menom Matúš Bluem, opäť hlási o pozornosť. Jeho nová platňa nazvaná Kolorika vyšla 8. marca a opäť sa na ňom objavujú zaujímaví hostia.

Interval medzi oboma nahrávkami vypĺňal Analogrunner najmä usilovným remixovaním skladieb známych mien slovenskej scény ako Vec, Puding pani Elvisovej, Autumnist či Karol Mikloš, svoj track mu však zverila aj britská vokalistka Maria Milewska.

Popri tom trpezlivo zbieral rozmanitý zvukový materiál, ktorý sa neskôr stal podkladom pre jeho nové kompozície. Či už to boli nahrávky dialógov hrajúcich sa arabských detí v piešťanskom parku, záznamu uhrančivých zvukov žiab v močiari alebo tradičné klavírne krídlo, Analogrunner ich zaranžoval jemu typickým hravým spôsobom do podmanivých hudobných útvarov. 

„V procese tvorby sú pre mňa zaujímavé v bežnom živote fádne detaily, ktoré keď určitým spôsobom prepojím, zrazu to celé dostane úplne iný význam. Napríklad riekanka Kolo kolo mlynské bola výborným spôsobom obohatená dcérou, ktorá nevedela rozprávať, do fantastického refrénu. Alebo pozorovanie dúhy cestou vlakom mi prinieslo hlavné melodické linky pre skladbu Shapeshifter. Po vytvorení kompozície je potom už jednoduché nahrať to na piane a zvukovo farebne obohatiť skice v Abletone,“ hovorí o vzniku nahrávok Matúš.   

EP obsahuje štyri autorské skladby a ich tri remixy, oba celky zoradené každý na jednu stranu vinylového dvanásťpalca. Na každú z pôvodných skladieb prispeli svojím hlasom rôzni vokalisti a v úvodnej a titulnej Kolorike sa objavujú autorove obe malé dcéry so skomolenými riekankami.

Detské rozhovory tvoria podklad aj pre roztopašnú Eat Me, ktorá sa už objavila predtým na kompilácii Ostrov hudby 2. Estónska speváčka Possimiste, žijúca a tvoriaca na Islande, prispela do prírodne znejúcej, zvukovými farbami prekypujúcej koláže s názvom Mr. Magpie a skladba Shapeshifter vznikla v spolupráci s bristolskou speváčkou Mariou Milewskou.

Analogrunner svoj nový počin uvedie spoločne so speváčkou Possimiste aj na koncertoch v rámci krátkeho Kolorika Tour s vizuálnou podporou výtvarníčky Kriss Sagan. V Trnave sa k nim pripojí aj Foolk (Dušan Vančo). Koncert sa uskutoční v stredu 20. marca o 20.00 v kultúrnom centre Malý Berlín (Štefánikova 4).

Lístky v cene 5 eur sú dostupné v predpredaji na stránke MaxiTicket.sk, na mieste sa budú predávať od 19.30 za 7 eur.

Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2019.

Ulož ako PDF
Napísal 16. marca 2019 22:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.