reklama

Country deň v Kamennom mlyne aj tentoraz so zaujímavými hudobnými hosťami

Amfiteáter v Kamennom mlyne už tradične počas jari ožíva obľúbeným podujatím Country deň. Na zaujímavý program sa môžete tešiť už v sobotu 12. mája o 16.00 hodine. Podujatie organizuje mesto Trnava.

Festival dobrej country hudby začne skupinou Šidlo. Táto bluegrassová kapela hrá od roku 1985, odvtedy sa v nej vystriedalo zopár kvalitných muzikantov oddaných srdcom kapele aj štýlu. V počiatkoch chlapci hrávali trampskú hudbu, neskôr country, country beat, až sa prepracovali k inštrumentálne a vokálne náročnejšiemu štýlu, a tým je bluegrass.

Ilustračné foto

O 17.00 hod. kapelu Šidlo vystrieda so svojím jedinečným štýlom gitarista Peter Luha. Petrov unikátny štýl hry na gitaru vychádza z mixu klasických a rôznych netradičných gitarových techník (slap, tapping, perkusívne hranie) na elektrickej aj akustickej gitare.

Hudbu, ktorá ich baví a spievajú ju, „ako im huba narástla“, zahrá o 18.00 hod. Kaktus Band.

O 19.00 hod. privíta Kamenný mlyn stálicu z Českej republiky HOP TROP. Od svojho vzniku hrajú vo svojom pôvodnom zložení – Ladislav Huberťák Kučera, Jaroslav Samson Lenk a Jaromír Šroub Vondra.

Večer o 20.15 hod. vyjde na pódium Slniečko, hudobná skupina so sídlom v Piešťanoch. Ich špecifikom je spev v piešťanskom, resp. trnavskom dialekte a vtipné texty.

A ako inak by sa mohol skončiť Country deň než countrybálom.

Od 21.30 hod. až do polnoci sa postará o tanečnú hudbu skupina Návrat, ktorá vznikla v Špačinciach neďaleko Trnavy už v roku 1992.

Aj počas tohto ročníka Country dňa sú pripravené atrakcie pre deti, indiáni, kone, tee pee a lukostreľba.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 25. apríla 2018 0:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Country deň v Kamennom mlyne aj tentoraz so zaujímavými hudobnými hosťami”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.