reklama

Na Country deň v Kamennom mlyne prídu Cop, Bukasový Masív, Neznámi, Mikušek a ďalší

Bude to ako vtedy na západe: Chystá sa pravý Country deň – festival pre všetkých milovníkov country hudby a dobrej zábavy vo westernovom štýle 21. mája v Kamennom mlyne.

Mestská samospráva, jej „kultúrnici“ a šerif týmto podujatím čiastočne nadväzujú na tradíciu jedinečného festivalu rezofonickej hudby Dobrofest – Trnava, na ktorom mali country, folkové a bluegrassové kapely aj sóloví hudobníci zo Slovenska, Česka i ďalekého zahraničia silné zastúpenie a tešili sa veľkej priazni publika.

Country deň preto v našom západniarskom meste pred tromi rokmi opäť začal ponúkať to, na čo sa trnavskí fanúšikovia tohto žánru každoročne tešili a ešte aj niečo navyše, čo k vidieku patrí: prírodné prostredie Kamenného mlyna.

Na svoje si v sobotu 21. mája 2016 prídu aj deti a hraví dospeláci, pre ktorých sú pripravené atrakcie ako škola lukostreľby, šmykľávka, rodeový býk a skákací hrad.

country-den-2

Ilustračné foto

Ako prvá sa o 13.30 predstaví folková pesničkárka Lýdia Novotná, po nej náš Ľubo Konečný a o 15. hodine sa začne prvá westernová šou, ktorá je novinkou tohto ročníka.

Tancovať v Kamenáči však nebudú len ľudia, ale aj psík v nasledujúcom vystúpení ľudsko-psieho dua Sunny and Shell.

Od 16. hodiny bude pódium patriť Neznámym, kapele známej nielen vďaka vlastnému úspešnému pôsobeniu na hudobnej country scéne, ale aj spoluprácou s hviezdou Dobrofestov – americkým spevákom a skladateľom Willie Jonesom.

Na poriadnom festivale tohto druhu nemôžu chýbať ani country stálica žiariaca už takmer tridsať rokov – legendárny pesničkár Allan Mikušek, a rovnako nestarnúci Bukasový masív, charakteristický svojou „naturálnou“ tvorbou s textami v zábavnom drsnom dialekte.

O tradičnú festivalovú výučbu európskych a amerických country tancov sa postarajú známe tanečné školy Sillmarion a Maryland.

Večerný koncert bude patriť ďalšej legende a mnohonásobnému obľúbenému hosťovi trnavských Dobrofestov – českej bluegrassovej kapele Cop.

Hudobnú bodku za Country dňom napíše držiteľka najprestížnejšieho ocenenia medzinárodného festivalu PORTA v Ústi nad Labem, slovenská country skupina Pacipacifik.

Vstup na podujatie je voľný.

(TS)

CDplagat_maly

Ulož ako PDF
Napísal 8. mája 2016 11:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.