reklama

Poetický elektropop novej generácie. Malý Berlín predstavuje Lotyšku Elizabete Balčus a Kanaďana Hello Moth

Vystúpenia Elizabete Balčus pripomínajú viac performačné umenie než obyčajný koncert. Elizabete Balčus pochádza z lotyšskej Rigy a prirovnávajú ju aj k Björk alebo dospelej Alici v krajine zázrakov. Klasicky trénovaná flautistka odieva tento nástroj a svoj výrazný hlas do exotickej elektroniky.

V projekcii a kostýmoch pracuje s vizuálnou estetikou, ktorá čerpá z moderného surrealizmu, súčasnej módy a geometrickej obraznosti.

V roku 2016 vydala album Conarium. Recenzent magazínu Quietus napísal, že „nálada [na ňom] je miestami taká transcendentná, že sa vám zdá, akoby ste sa pri počúvaní pohybovali, akoby vás niekto omámených prenášal cez magickú čistinu, a zobudíte sa skôr, než si stihnete uvedomiť, čo sa stalo.“

ELIZABETE BALČUS : purple & gold

Kanadský producent Hello Moth prepletá elektroniku s organikou do poetického elektropopu, ktorý je niekedy temný, niekedy veselý a vždy hlboko pôsobivý. Jeho silný, no aj tak éterický hlas sa spája so syntezátormi v tajomných piesňach a podmanivých vystúpeniach.

Koncert Elizabete Balčus a Hello Moth sa odohrá v piatok 18. januára o 20.00 h. v kultúrnom centre Malý Berlín v Trnave (Štefánikova 4). Lístky v cene 3 € sa budú predávať na mieste od 19.30 h.

Podujatie podporil z verejných zdrojov hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2019.

Ulož ako PDF
Napísal 18. januára 2019 8:23. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.