reklama

Posledný aprílový deň Malý Berlín streamuje koncert „pohanky“ Ildikó Kali

Počas trvajúceho zákazu konania verejných podujatí kultúrne centrum Malý Berlín organizuje sériu online koncertov hudobníkov z Trnavy a okolia. Vo štvrtok 30. apríla 2020 pokračuje špeciálny program koncertom Ildikó Kali, frontmanky skupiny Romanika.

Ildikó Kali je hudobníčka a speváčka, ktorá spolu so skupinou Romanika zaznamenala výraznejší prelom po vydaní albumu La Loba (2018).

Svoj štýl hudby označuje ako etno šansón. Jej osobitý výraz vychádza zo spojenia tradičnej hudby rôznych národov a poézie. Prináša pôžitok z hudby slov a rytmických viet, verlainovské „de la musique avant toute chose“ (predovšetkým hudba).

V sólo projekte „Pieseň pohanky“ (podľa básne Bely Dunajskej) prináša zhudobnené slovenské básne a prearanžované ľudové piesne, v spojení elektronických beatov a elektrickej gitary s vokálmi, ktoré vznikajú v reálnom čase.

Koncert online: Ildikó Kali sa uskutoční vo štvrtok 30. apríla o 20.00 h. Stream si môžu záujemcovia pozrieť zadarmo na facebookovej stránke Malého Berlína.

Podujatie podporil z verejných zdrojov hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2020.

Ulož ako PDF
Napísal 29. apríla 2020 7:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.