reklama

Svoju novú pieseň Soľ krajiny venuje Trnavčanka Ildikó Kali všetkým ľuďom, zmietajúcim sa vo vojnách

Dva roky po úspešnom albume Zlatá panna nominovanom na Radio Head Awards za rok 2021, vydáva Ildikó Kali novú pieseň. Nesie názov Soľ krajiny a mala by vyjsť 24. augusta 2023, na výročie Dňa nezávislosti Ukrajiny.

Pieseň je súčasťou jej aktuálneho koncertného programu „Nebudem mlčať“, o ktorom hudobníčka hovorí: „Vojna stále pokračuje a ja nechcem ostávať pasívna. Hudobný program vyzdvihuje myšlienky lásky, solidarity, pominuteľnosti života, priateľstva. Odkaz ukrajinského básnika Ivana Franka, zachovať si čistý štít, je nezanedbateľný. Ľudia s čistým štítom sú ako soľ, bez ktorej je život bez chuti. Uchvátená týmto posolstvom unikám zo zóny pohodlia, oslobodzujem sa od konvencií a nebezpečného pocitu spokojnosti. Je dobré cítiť vnútorný pokoj, no je to len úlomok šťastia. Nemôžem byť spokojná, kým sú vo svete nepokoje.“

Ildikó Kali odprezentovala novú pieseň 8. mája 2023 v Deň víťazstva nad fašizmom, na Hlavnej ulici v Trnave. Pieseň venuje všetkým ľuďom zmietajúcich sa vo vojnách, hlavne však vo vojne na Ukrajine.

FOTO: Natália Zmajkovičová

V piesni Soľ krajiny hrá na banduru hudobník z Kyjiva Volodymyr Voyt. „Zoznámila som sa s ním minulý rok na otváracom koncerte World music festivalu Bratislava. Volodymyr Voyt hovorí o bandure, že to nie je len hudobný nástroj, je to hlas Ukrajiny, duša ukrajinského národa. K nej neodmysliteľne patrí ukrajinský básnik Ivan Franko,“ podotkla speváčka.

Fotoséria fotografky Natálie Zmajkovičovej, študujúcej umeleckú fotografiu v Rakúsku, vizualizuje symbol nádeje a zotrvačnosti. Farby ukrajinskej vlajky a speváčka v nej figurujú ako silný stožiar, ktorý prežije ťažké vojnové časy.

Ildikó Kali sa na piesni podieľala producentsky a hudobne. Pieseň bola nahratá, zmixovaná a zmastrovaná v StudioJ Trnava.

Ukážku si môžete vypočuť na youtube cez tento link.

Soľ krajiny

Hudba, spev – Ildikó Kali, Trnava
Bandura – Volodymyr Voyt, Kyjiv
Mix a mastering – Milan Tőkőly, StudioJ Trnava
Teaser – Natália Zmajkovičová, Viedeň
Video – Natália Zmajkovičová, Viedeň
Fotky – Natália Zmajkovičová, Viedeň

www.ildikokali.com

Ulož ako PDF
Napísal 4. augusta 2023 9:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.