reklama

Trnavčanka Ildikó Kali zo skupiny Romanika dokončuje sólový album Zlatá panna. Zachytáva atmosféru magického sveta a vnútornú silu človeka

Tri roky po doteraz poslednom titule vydanom spoločne so skupinou Romanika vydáva Ildikó Kali štúdiový album. Nesie názov Zlatá panna a vydanie je naplánované na 22. 11. 2021 v digitálnej podobe pod vlastnou značkou Ildikó Kali.

Album prináša nové piesne, nový zvuk, novú spoluprácu a univerzálne témy. Producentsky a hudobne sa na ňom podieľal Milan Tőkőly z trnavského Štúdia J, v dvoch piesňach účinkujú prizvaní hudobní hostia – Stanislav Palúch, Peter Luha, Peter Korman a Michal Fedor.

„Album Zlatá panna oprašuje tvorbu romantického básnika Jána Bottu. V dobovom obraze, ktorý vytvoril, nachádzam nadčasové súvislosti, ktoré ma povzniesli nad udalosti, ktoré neviem ovplyvniť. Názov Zlatá panna metaforicky odráža chápanie slobody, ktorú treba viac hľadať ako o ňu bojovať. V hľadaní je nádej, že všetko sa na dobré obráti,“ predstavuje novinku Ildikó Kali.


Ildikó Kali

Ako vraví, pre svoje hudobné motívy si predstavovala baladické príbehy. S prvkami ľudovej slovesnosti ich Ildikó v hojnosti poskytla básnická tvorba romantikov.

„Vždy sa mi páčilo ‚povedať‘ veci piesňou tak, aby textová časť a hudobná časť boli v rovnováhe. Ide o zhudobnené veršované povesti. Protiklad svetla a tmy, ktorým je pretkaná Bottova tvorba, tvorí základnú hudobnú líniu. Album je výletom do minulých čias, v ktorých je cit hrdinu v konflikte so svetom, napriek tomu sa pokúša dospieť k svojmu ideálu,“ opisuje hudobnú tvorbu pôsobivého albumu.

Krst albumu Zlatá panna je naplánovaný na 12. 2. 2022 v Malom Berlíne v Trnave a mal by predznamenať sériu vystúpení na jeho odprezentovanie na Slovensku i v zahraničí.

Zlatá panna 2021

Hudba – Ildiko Kali, Trnava
Mix a mastering – Milan Tőkőly, StudioJ Trnava
Obal – Oxana Lukomska, Trnava
Grafický design – Samuel Ryba, Trnava
Teaser – Tomas Kőppl, Trnava
Videoklip – Ferdinand Brezovský, Trnava
Fotky – Peter Babka, Trnava

VIDEO: Báj Maginhradu

Ulož ako PDF
Napísal 19. októbra 2021 11:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.