reklama

Trnavčanka Jana Andevská nakrúcala nový album v New Yorku, predstaví ho aj v rodnom meste

Jana Andevská skladateľka, hudobníčka a speváčka, Slovenka s macedónskymi koreňmi, uvedie 24. októbra 2014 v Divadle Jána Palárika v rodnej Trnave na hudobný trh svoj autorský album s názvom Bright Avenues.

Speváčka s bohatou hudobnou minulosťou spolupracovala v roku 2008 v USA s kapelou Thievery Corporation na albume Radio Retaliation, ktorý bol následne nominovaný na cenu Grammy.

Hru na husle študovala na ZUŠ Mikuláša Schneidera – Trnavského v rodnej Trnave, hudobné vzdelanie získala na Vysokej šole muzických umení v Bratislave. V New Yorku získala titul Master’s Degree v odbore husle. Hru na husle učila na najstaršej škole na Manhattane a na brooklynskom konzervatóriu. Účinkovala s viacerými komornými a symfonickými orchestrami. Prvú vlastnú pieseň zložila a naspievala v roku 2005.

Už samotný názov albumu Bright Avenues napovedá akúsi spojitosť s Novým svetom. Celý materiál vznikal prirodzene a bol nahratý v New Yorku v jej East Village apartmáne na Manhattane s pomocou priateľov a hudobníkov ako Barry Reynolds – skladateľ/gitarista (Grace Jones, Marianne Faithfull) a Mauro Refosco – bicie/perkusie (Red Hot Chilli Peppers, Atoms For Piece).

Po návrate na rodné Slovensko pokračovala v začatej práci a chcela dokončiť svoj rozpracovaný materiál formou kompletného CD a uzavrieť tak jednu hudobnú aj osobnú kapitolu.

„Nepodarilo sa mi nájsť producenta podľa vlastných predstáv, tak som sa rozhodla skúsiť to sama,“ hovorí Jana.

JANA-ANDEVSKA
Obálka nového albumu Bright Avenues

Doma a v štúdiu Rádia Bunker v Trnave s pomocou speváka, gitaristu a skladateľa Mária Gajarského z kapely Hash, spestrila niektoré skladby klavírom, akustickou gitarou, vokálmi a husľami. Komplet produkcia aj aranžmány boli vo finále pod kompletnou taktovkou samotnej autorky. Finálny mix a mastering CD robila v štúdiu J spolu s Milanom Tokolym v Trnave.

Výsledný efekt je príjemne vyzretá intímna výpoveď skladateľky nasiaknutá atmosférami a náladami ktorými prechádzala, skombinovaná s prvkami vážnej hudby, ktorú opisuje ako “krásnu krabičku pravidiel a perfekcionizmu” spojenú so “slobodou” jej vlastných kompozícií.

Samotnému CD predchádza hudobný klip s rovnomenným názvom Bright Avenues, ktorý nakrúcali v Bratislave, v Maďarsku a pri rakúskom jazere Neusiedler s malým štábom v zložení: Miro Málek, Lucia Siposová, Simona Weisslechner, Lubo Málek.

„Chceli sme nakrútiť príjemný klip, ktorý bude hlavne v súlade s piesňou a s osobnosťou speváčky. Symbolizuje nové začiatky,“ konštatuje autorský tím.

VIDEO:

Linky:
Web: janaandevska.com
Facebook: facebook.com/janaandevskamusic
Bandcamp: janaandevska.bandcamp.com

Ulož ako PDF
Napísal 10. októbra 2014 8:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava, Videoarchív. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavčanka Jana Andevská nakrúcala nový album v New Yorku, predstaví ho aj v rodnom meste”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.