reklama

V Synagóge zaspieva Jana Andevská, Trnavčanka úspešne pôsobiaca v New Yorku

V sobotu 6. októbra sa uskutoční v Synagóge – Centre súčasného umenia na Halenárskej ulici v Trnave koncert speváčky Jany Andevskej a jej hostí – trnavských hudobníkov Jakuba a Filipa Hittrichovcov.

Andevská pochádza z Trnavy a hudobne pôsobí v New Yorku. V roku 2008 bola prizvaná na nahrávanie albumu Radio Retaliation známej americkej formácie Thievery Corporation s hudobníkmi ako sú napríklad brazilska popová hviezda Seu Jorge, Anoushka Shankar, Femi Kuti a Chuck Brown.

Pieseň Beautiful Drug, ktorú Jana naspievala a nahrala na husliach, sa stala najpredávanejšou skladbou albumu. Tento bol neskôr nominovaný na ocenenie Grammy.

Thievery Corporation & Jana Andevská – Beautiful Drug

Jana Andevská študovala hru na husliach na Hudobnej Univerzite v New Yorku. V roku 2005 začala v USA komponovať, spievať svoje vlastné piesne, čo sa stalo jej vášňou a komponuje doteraz.

Okrem huslí hrá na gitare a klavíri. Momentálne dokončuje svoj album, ktorý by rada vydala na Slovensku.

Koncert začína o 19. hodine, vstupné je 5 eur.

Plagát:

Ulož ako PDF
Napísal 27. septembra 2012 8:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Galéria Jána Koniarka, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.