reklama

V Synagóge zaspieva Jana Andevská, Trnavčanka úspešne pôsobiaca v New Yorku

V sobotu 6. októbra sa uskutoční v Synagóge – Centre súčasného umenia na Halenárskej ulici v Trnave koncert speváčky Jany Andevskej a jej hostí – trnavských hudobníkov Jakuba a Filipa Hittrichovcov.

Andevská pochádza z Trnavy a hudobne pôsobí v New Yorku. V roku 2008 bola prizvaná na nahrávanie albumu Radio Retaliation známej americkej formácie Thievery Corporation s hudobníkmi ako sú napríklad brazilska popová hviezda Seu Jorge, Anoushka Shankar, Femi Kuti a Chuck Brown.

Pieseň Beautiful Drug, ktorú Jana naspievala a nahrala na husliach, sa stala najpredávanejšou skladbou albumu. Tento bol neskôr nominovaný na ocenenie Grammy.

Thievery Corporation & Jana Andevská – Beautiful Drug

Jana Andevská študovala hru na husliach na Hudobnej Univerzite v New Yorku. V roku 2005 začala v USA komponovať, spievať svoje vlastné piesne, čo sa stalo jej vášňou a komponuje doteraz.

Okrem huslí hrá na gitare a klavíri. Momentálne dokončuje svoj album, ktorý by rada vydala na Slovensku.

Koncert začína o 19. hodine, vstupné je 5 eur.

Plagát:

Ulož ako PDF
Napísal 27. septembra 2012 8:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Galéria Jána Koniarka, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.