reklama

Na vyše 240 uliciach Trnavy prebehne diagnostika vyjazdených koľají

Trnavská radnica bude prostredníctvom diagnostických meraní a vizuálnych kontrol merať vyjazdené koľaje od vozidiel. Prostredníctvom verejného obstarávania hľadá dodávateľa zákazky.

Predmetom zákazky je vykonanie vizuálnej kontroly a kontinuálnych nedeštruktívnych meraní a skúšok vozoviek na území Trnavy pre potreby určenia hĺbky vyjazdených koľají a následné spracovanie a vyhodnotenie údajov v hodnotiacom softvéri.

Radnica plánuje takýmto spôsobom spoznať technický stav vozoviek na 244 uliciach v celkovej dĺžke 107 kilometrov.

Predokladaná hodnota projektu je 60-tisíc eur s DPH, výslednú cenu môžu znížiť predložené ponuky súťažiacich firiem.

Ilustračné foto

Mesto predpokladá, že výsledky meraní od dodávateľskej firmy bude mať k dispozíciii do konca septembra 2019.

Trnavská radnica bude od dodávateľa požadovať napríklad vykonanie kontinuálnych meraní priečnej nerovnosti vozoviek na celú šírku jazdného pruhu metódou laserového snímania povrchu s kontinuálnym záberom laserového lúča na požadovanú šírku minimálne 10 metrov či nasnímanie a vytvorenie videozáznamu úsekov s georeferenčnými informáciami pre potreby presnej lokalizácie v systéme GPS.

Diagnostické prístroje majú zachytiť a vyhodnotiť okrem iného hĺbku vyjazdených koľají, záznam vyskytujúcich sa porúch, makrotextúry povrchu aj jednoznačnú identifikácia meraného miesta cez GPS.

Skúšky budú prebiehať kontinuálnym nedeštruktívnym zariadením prostredníctvom meracieho vozidla.

Ulož ako PDF
Napísal 28. marca 2019 10:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na vyše 240 uliciach Trnavy prebehne diagnostika vyjazdených koľají”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.