reklama

Pozvánka na premiéru divadelného predstavenia Hrdlička na slepej koľaji v Boleráze

Obecný úrad Boleráz, OZ Podzámok a Centrum tradičnej kultúry Boleráz pozývajú na premiéru divadelného predstavenia Hrdlička na slepej koľaji. Uskutoční sa v sobotu 5. novembra 2022 o 16. hodine v miestnom kultúrnom dome.

Ako informoval scenárista a režisér Juraj Gonšor, predlohou divadelnej dramatizácie sa stali poviedky svetoznámeho rodáka Stana Dusíka.

„A nie náhodou. Stano Dusík, akademický maliar, vydal v roku 1980 knihu Boleráz, Boleráz, ktorú tvoria poviedky – spomienky na chlapčenské časy v rodnej obci. Námet na spracovanie sa núkal teda sám,“ priblížil Gonšor.

Súčasťou premiéry súboru, ktorý chce nadviazať na slávnu históriu ochotníckeho divadla v Boleráze, bude otvorená výstava o histórii Boleráza, ako aj výstava z diel autorov spätých s obcou.

Popri Stanovi Dusíkovi nájdu počas večera miesto diela jeho súrodencov Jozefa Dusíka, Gabriely Hornáčkovej, ale aj Ivana Slezáka a Michala Strašku.

„Predstavenie pripravil okruh nadšencov z rôznych spolkov (Podzámok, Brezina, SiNaj). Po prvýkrát sa pri realizácii divadelného charakteru stretli pri muzikáli Keď Mária bola malá v roku 2019,“ vysvetlil Juraj Gonšor.

S réžiou a dramaturgiou pomohla Júlia Porubčanová, ktorá v Boleráze dlhé roky viedla detský tanečný súbor Radosť.

Večerom bude sprevádzať ĽH Brezinka a ĽH Brezina pod vedením Lenky Danišovej – Pobieckej. Oba súbory pripravovali dlhé roky v obci celovečerné kultúrne predstavenia.

„Divadelné predstavenie Hrdlička na slepej koľaji chce tak prebrať pomyselnú divadelnú štafetu, ktorá z obce nikdy nezmizla,“ dodal režisér, scenárista a herec v jednej osobe.

Ulož ako PDF
Napísal 1. novembra 2022 9:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.