reklama

Hudobný súbor Podzámok pozýva na premiéru vlastného gospelového muzikálu „12“

Občianske združenie Podzámok pozýva na premiéru nového autorského gospelového muzikálu s jednoduchým názvom – 12 v sobotu 25. novembra o 17. hodine v bolerázskom kostole sv. Michala archanjela.

Muzikál je inšpirovaný príbehom dvanásťročného dievčaťa ale aj ženy, ktorá dvanásť rokov trpí telesnou chorobou. Obe sa dopočuli, že do mesta príde prorok, ktorého sprevádza dvanásť apoštolov.

Pod muzikálom sa autorsky podpísal Juraj Gonšor spolu s Veronikou Cenknerovou. Obaja vedú hudobný súbor Podzámok, ktorý sa už predstavil vlastným hudobným divadlom – muzikálom Keď Mária bola malá (premiéra 25. 5. 2019, CD album 2020, viaceré reprízy).

Deti z Podzámku podrástli, prišli nové. Viaceré z nich, rovnako ako aj hlavná predstaviteľka, majú dvanásť rokov, čím je príbeh ako uliaty na hudobných hercov.

FOTO: OZ Podzámok

Muzikál 12, rovnako ako Keď Mária bola malá, tvoria výlučne piesne s minimom hovoreného slova, čím sa radí k tzv. sung-thrugh muzikálom (napr. Jozef a jeho pestrofarebný plášť). Obsahuje 24 skladieb v dvoch dejstvách.

V muzikáli / hudobnom divadle sa číslo dvanásť tiahne celým príbehom. Spoznáme 12 apoštolov, uvidíme 12 ročného Ježiša v chráme, vzkriesenie 12 ročného dievčaťa, uzdravenie ženy, ktorá 12 rokov trpí nevyliečiteľnou chorobou.

Dve piesne z nového muzikálu ste mohli počuť na festivale Lumen 2023 z detského stejdžiku (Dupni!, Prichádza kráľ), jedna vyšla v časopise Rebrík spolu s notami (Všetko, čo dýcha).

Piesne sú tak na mieru šité pre detského poslucháča, vhodné na krátke scénky počas vyučovania náboženstva (Zástupy, zástupy; Keď mal dvanásť rokov) ale sú blízke liturgickým sláveniam (Uzdravenie Thality, Prichádza kráľ).

Príďte do kostola sv. Michala archanjela do Bolerázu zažiť premiéru diela, ktoré poteší a povzbudí najmladších aj najstarších. Zaskáčete si s malou Thalitou, ocitnete sa na jej narodeninovej oslave a príde aj na zázraky! Hosťom večera je spevácky zbor SiNaj.

Vstupné je dobrovoľné.

Juraj Gonšor
OZ Podzámok

Ulož ako PDF
Napísal 22. novembra 2023 9:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.