reklama

Detský folklórky súbor Trnavček oslávi 15. výročie slávnostným programom v Dome kultúry

„Ked pršalo, mrholilo…“ je názov slávnostného programu Detského folklórneho súboru Trnavček pripravený k 15. výročiu vykročenia na súborovskú folklórnu púť zaplnenú tréningami, sústredeniami, tábormi a vystúpeniami, ale aj prehrami a víťazstvami na rôznych speváckych i tanečných súťažiach.

Detský folklórny súbor pôsobí pri Kalokagatii – centre voľného času a občianskom združení Trnavský ľudový cech pod pätnásťročným umeleckým a organizačným vedením Ivony Táčovskej, za aktívnej spolupráce vedúceho hudby Martina Ryšku a krojárky Zuzany Peškovej.

V nedeľu 16.novembra od 17:00 hod budú znieť v Dome kultúry detské hlásky a dupať nohy a nôžky približne 100 detí vo veku od 4 – 15 rokov, ktoré predstavia folklór z našej trnavskej roviny i susednej myjavskej a trenčianskej oblasti.

„Budeme veľmi radi, keď v hľadisku uvidíme aj našich bývalých členov a priaznivcov, s ktorými sme už stratili kontakt a bolo ich neúrekom,“ povedala Ivona Táčovská.

Folklór je v našej modernej dobe niečo nemódno – módne a zaznieva z rôznych strán, že nevydrží.

„Naozaj sa vytráca z nášho spôsobu života, ale deti zo súboru vám dokážu, aj keď len na scéne, že slovenský folklór a nielen ten tanečný zachovajú a budú širiť ďalej, lebo je zaujímavý, farebný, chytľavý, energický a predovšetkým – je náš,“ optimisticky dodáva dlhoročná duša a vedúca DFS Trnavček.

Vstupenky na podujatie si môžete zakúpiť v TIC Mestská veža Trnava a v DFS Trnavček.

Viac informácií nájdete na stránke trnavcek.wordpress.com.

Plagát:
Trnavcek_plag

Ulož ako PDF
Napísal 12. novembra 2014 6:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.