reklama

Detský folklórny súbor Trnavček oslávi 20. výročie založenia galaprogramom v Dome kultúry

Detský folklórny súbor Trnavček oslavuje dospelosť a okrúhle už 20. výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti pripravil súbor slávnostný galaprogram pod názvom Jak sme do – spívali, ktorý sa uskutoční v sobotu 16. novembra 2019 v Dome kultúry.

Názvom “v trnafčine” Jak sme do – spívali podľa slov vedúcej súboru Ivony Táčovskej odkazuje na dospelosť súboru. Počas slávnostného programu vystúpi osem desiatok členov súboru vo veku od 5 do 17 rokov.

“Účinkujúci budú nielen tancovať a spievať. Slávnostný večer sa ponesie aj v znamení krstu CD s rovnomenným názvom Jak sme do – spívali,” prezradila Táčovská.


DFS Trnavček…


…a vedúci súboru

FOTO: janakussova.sk

Detský folklórny súbor pôsobí pri Kalokagatii – centre voľného času a občianskom združení Trnavský ľudový cech pod dvadsaťročným umeleckým a organizačným vedením Ivony Táčovskej. O niečo kratšie súbor spolu s ňou vedie aj Martin Ryška.

V súčasnosti v súbore pôsobia výborní asistenti a bývalí tanečníci – manželia Petrincoví a Monika Gouws.

Súbor sa úspešne venuje slovenskému folklóru od východu na západ, ale najviac, samozrejme, piesňam, tancom a tradíciám z rodnej trnavskej roviny.

“Pozývame všetkých, našich i susedov, folkloristov i nefolkloristov, domácich aj odinakiaľ. Príďte s nami osláviť úprimnú radosť našej folklórnej chasy z tanca, hudby a spevu,” pozýva do Domu kultúry Ivona Táčovská.

Program začína v sobotu 16. novembra o 17. hodine. Vstupenky je možné zakúpiť v DFS Trnavček, ako aj pred vystúpením.

Ulož ako PDF
Napísal 11. novembra 2019 12:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

6 komentárov pre “Detský folklórny súbor Trnavček oslávi 20. výročie založenia galaprogramom v Dome kultúry”

 1. 1
  Tina says:

  Ďakujem DFS Trnavček za nádherný galaprogram nabitý vynikajúcimi, až profesionálnymi výkonmi účinkujúcich detí pod vedením vedúcich súboru. Nepríjemne mnohých divákov prekvapil nezáujem mesta o túto vlajkovú loď Centra voľného času Kalokagatia v Trnave, ktorá dlhé roky propaguje mesto, či už v rámci Trnavského kraja, Slovenska a na folklórnych festivaloch v zahraničí. Ani pri takejto príležitosti sa nenašiel zástupca mesta, ktorý by zablahoželal súboru k jubileu a tak aspoň symbolicky ocenil obetavú prácu vedúcich súboru a talent detí, ktorí spoločne venujú svoj voľný čas udržiavaniu ľudových tradícii a v neposlednom rade reklame nášho aktuálne “najkrajšieho mesta Slovenska”!!!!!

  • 1.1
   Parva Roma says:

   Nemohli, testujú cyklovežu…

  • 1.2
   ignorant says:

   Cantica mala 50 ročné výročie ale brada nemal čas.
   Poslal tam dievčinu zo Zvolena ktorá o Cantice nemá šajnu.
   Aktuálne nie sú voľby. Maju v paži nejakých 700 Cantičiarov.
   Na Novéne tiež nikdy nechýbalo vedenie mesta. Teraz áno.
   atd atd atd Život v bubline s politbyrom stačí.
   Neviete kde sa dajú kúpiť lístky na mestský ples ?

   • 1.2.1
    maxim says:

    Ples bude 7. januára pri cykloveži.
    Aj so slávnostným otvorením.
    Vystúpi Cantica a Trnafček.
    Vstupné 20 centov za bicko.

 2. 2
  for Trnavček says:

  Prečo sa čudujete, že nikto z mesta neprišiel na Trnavček.
  Majú brady ?
  Tak Vám treba, čo ste si vybrali, máte.

  Inak mesto vo vybraných hodinách dopravne kolabuje.

  Čo tak, začať sa zaoberať skutočnými problémami tohto mesta a prestať riešiť okrášlenie. Tento okrášľovací spolok si môžu založiť aj vo voľnom čase.

 3. 3
  think+ says:

  Niekto tu ma riadnu schyzu :D Zaujimalo by ma, ci ma dotycny budik, aby nezabudol dat prispevok, alebo ci uprimne a neustale nenavidi brady a hadze molotovy do barbierstiev.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.