reklama

Detský folklórny súbor Trnavček oslávi 20. výročie založenia galaprogramom v Dome kultúry

Detský folklórny súbor Trnavček oslavuje dospelosť a okrúhle už 20. výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti pripravil súbor slávnostný galaprogram pod názvom Jak sme do – spívali, ktorý sa uskutoční v sobotu 16. novembra 2019 v Dome kultúry.

Názvom „v trnafčine“ Jak sme do – spívali podľa slov vedúcej súboru Ivony Táčovskej odkazuje na dospelosť súboru. Počas slávnostného programu vystúpi osem desiatok členov súboru vo veku od 5 do 17 rokov.

„Účinkujúci budú nielen tancovať a spievať. Slávnostný večer sa ponesie aj v znamení krstu CD s rovnomenným názvom Jak sme do – spívali,“ prezradila Táčovská.


DFS Trnavček…


…a vedúci súboru

FOTO: janakussova.sk

Detský folklórny súbor pôsobí pri Kalokagatii – centre voľného času a občianskom združení Trnavský ľudový cech pod dvadsaťročným umeleckým a organizačným vedením Ivony Táčovskej. O niečo kratšie súbor spolu s ňou vedie aj Martin Ryška.

V súčasnosti v súbore pôsobia výborní asistenti a bývalí tanečníci – manželia Petrincoví a Monika Gouws.

Súbor sa úspešne venuje slovenskému folklóru od východu na západ, ale najviac, samozrejme, piesňam, tancom a tradíciám z rodnej trnavskej roviny.

„Pozývame všetkých, našich i susedov, folkloristov i nefolkloristov, domácich aj odinakiaľ. Príďte s nami osláviť úprimnú radosť našej folklórnej chasy z tanca, hudby a spevu,“ pozýva do Domu kultúry Ivona Táčovská.

Program začína v sobotu 16. novembra o 17. hodine. Vstupenky je možné zakúpiť v DFS Trnavček, ako aj pred vystúpením.

Ulož ako PDF
Napísal 11. novembra 2019 12:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Detský folklórny súbor Trnavček oslávi 20. výročie založenia galaprogramom v Dome kultúry”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.