reklama

Na letisku v Bolerázi sa zídu modelári z 18 krajín sveta

Po vydarenom júnovom podujatí Slet československých letadel prichádzajú ďalšie veľké športové akcie pre fanúšikov letectva. Od 19. do 22. júla 2018 sa na letisku Štefana Baniča v Bolerázi uskutoční Vyšehradský pohár v súťaži rádiom riadených modelov s elektrickým pohonom kategórie F5J a súťaž World Challenge F5J.

Organizátorom týchto podujatí je Modelársky klub Trnava v spolupráci s Národným aeroklubom Slovenskej republiky a občianskym združením LERMAS, pričom jedným z hlavných partnerov je aj Mesto Trnava.

Vyšehradský pohár sa koná už po ôsmykrát, World Challenge oslávi 3. ročník. K dnešnému dňu je do oboch súťaží prihlásených viac než 140 pretekárov z 18 rôznych krajín sveta.


Letisko v Bolerázi počas júnového podujatia Slet československých letadel

FOTO: SIMON POKORNÝ

Letecký sviatok sa začne vo štvrtok 19. júla 2018 o 8.30 hod., súťažné lety sa uskutočnia od 9.30 do 18.30 hod.

Letecký sviatok sa začne vo štvrtok 19. júla o 8.30 hod., súťažné lety sa uskutočnia od 9.30 do 18.30 hod. Program bude pokračovať nasledujúci deň od 9.30 do 14.00 hod., pričom finále Vyšehradského poháru je plánované medzi 15. a 16. hodinou.

Rovnaký režim je pripravený aj na nasledujúce dva dni (21. a 22. júla) počas World Challenge F5J. Jeho finále si priaznivci lietania užijú v nedeľu 22. júla od 15.00 do 16.00 hod. Výsledky oboch súťaží budú slávnostne vyhlásené 22. júla o 17.00 hod.

Tieto podujatia si za celý čas existencie vybudovali dobré meno na slovenskej i medzinárodnej scéne.

V roku 2017 sa na nich zúčastnil aj predseda medzinárodnej jury Ofek Israel, ktorý celú akciu hodnotil veľmi pozitívne.

Ambície organizátorov sú do najbližších rokov veľké, čoho dôkazom sú aj prípravy prvých Majstrovstiev sveta FAI F5J, ktoré sa budú konať 9. až 18. augusta 2019 na letisku Štefana Baniča v Bolerázi.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 19. júla 2018 0:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.