reklama

Navštívte jednu z najbizarnejších krajín sveta – Severnú Kóreu

Kultúrne centrum Malý Berlín prináša ďalší z cestovateľských večerov, na ktorom sa dozviete zaujímavosti od nadšených cestovateľov. Tentoraz sa vyberieme do krajiny, ktorá sa považuje za tú najizolovanejšiu sveta, do Severnej Kórei, v utorok 21. mája 2019 o 19:00 h.

Štát ležiaci na severe Kórejského polostrova, prináša úplne iný druh cestovania, než na aký sme bežne zvyknutí. Uvidíte dvadsaťmetrové sochy, všadeprítomné obrazy veľkých vodcov, propagandistické stavby, šedivé sídliská, najväčší štadión sveta či najvyššiu neobývanú budovu planéty.

Je to krajina, v ktorej sa mýty o vládcoch prezentujú ako fakty, turisti nemajú umožnený voľný pohyb, nemôžete používať mapy, ani internet.

Váš pridelený sprievodca vie presne, čo vám ukázať vo vašom presne nalinkovanom programe. Čakajú vás vysmiati domáci obyvatelia, s ktorými sa však nemôžete rozprávať. Život na uliciach sa tak stáva umelým obrazom pre turistov, ktorý často býva v ostrom kontraste s realitou.

FOTO: Whisky

Na čo si dávať pozor? Vedeli ste, že nemôžete fotiť len tak, čo sa vám páči alebo zachce? Môžete, ale na konci výletu vám prezrú fotografie a tie, ktoré sa nezhodujú so severokórejskou propagandou, vymažú.

V Severnej Kórei tiež platí trojgeneračný trest. Osoba, ktorá je odsúdená, ide do väzenia s celou svojou rodinou. Navyše celé dve generácie, ktoré sa narodia vo väzení, tam zostanú po celý život.

O svojich zážitkoch porozpráva Whisky, civilne Miroslav Lábel, spevák z kapely Slobodná Európa, ktorý precestoval viac ako 70 krajín sveta.

Počas dlhých rokov cestovania niekoľkokrát navštívil Severnú Kóreu. S čim všetkým sa stretol a ako teda vyzerá život v Severnej Kórei pre turistu?

Zhoduje sa s realitou, alebo je skutočne všetko umelo nalinkované? Príďte to zistiť na prednášku spojenú, ktorá sa bude konať v utorok 21. mája o 19:00 v  kultúrnom centre Malý Berlín (Štefánikova 4).

Vstupné na podujatie je 4 eurá. Diváci si môžu vstupenky zakúpiť aj v predpredaji na stránke MaxiTicket.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 19. mája 2019 17:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.