reklama

VIDEO: V Boleráze nakrútili detský muzikál Keď Mária bola malá

Keď Mária bola malá je názov detského muzikálu, ktorý vznikol v obci Boleráz. Z lokálneho polhodinového muzikálu narástol na viac ako jednu hodinu a zahreje nejedno srdce.

Autorský muzikál Juraja Gonšora sa svojim spracovaním radí medzi tzv. sung-through muzikály, v ktorých dej tvoria výlučne piesne.

Autor tak pokračuje v tradícii školy autorskej dvojice Webber / Rice, ktorí si za svoje prvé veľké diela vybrali tiež motívy z Biblie – Jozef a jeho úžasný pestrofarebný plášť a Jesus Christ Superstar.

VIDEO:

„Dielo vznikalo postupne ako mozaika jednotlivých piesní, ktoré neskôr spolu dali pomyslený dej. Muzikál mal premiéru počas Noci kostolov 24. mája 2019 v nenápadnom kostolíku v Klčovanoch. Nacvičil ho detský hudobný súbor Podzámok a pomáhal mu spevácky zbor SiNaj. Príbeh o malej Márii súbory odohrali minulý rok ešte párkrát – na detskom stejdžiku festivalu Lumen a v dvoch reprízach,“ uviedol Juraj Gonšor.

V novembri vychádza CD s kompletným muzikálom, ktoré avizuje aj videoklip Chválospev Anny.

Videoklip nakrútili v domácom prostredí – v kostole Michala archanjela v Boleráze v čase uvoľnenia opatrení a premiéru mal symbolicky 15. októbra 2020, teda v čase, kedy sa opatrenia začali znova sprísňovať. CD s muzikálom vyjde v novembri.


Ulož ako PDF
Napísal 4. novembra 2020 6:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.