reklama

Pozvánka: Štúdio Alegria uvádza muzikál Chrám Matky Božej

Trnavské Štúdio Alegria prináša muzikál Chrám Matky Božej na námet slávneho románu Victora Huga v réžii Lindy Zemánkovej.

Príbeh sa odohráva rovnako ako aj v románe vo Francúzsku, v Paríži, v roku 1482. Začína sa voľbou kráľa bláznov, ktorým sa stáva Quasimodo. Pozornosť z Mystéria lokálneho umelca Pierra preruší Esmeralda svojím zvodným tancom, ktorým si získa srdce nejedného muža.

Únosom Esmeraldy sa jej osud popretkáva s veliteľom kráľovskej stráže, jej záchrancom Phoebusom, do ktorého sa zaľúbi.

Kňaz Frollo z diaľky pozoruje dianie pod katedrálou. Ani jeho srdce neostane po Esmeraldinom tanci chladné. Túžbou posadnutý Frollo sa zo žiarlivosti pokúsi Phoebusa zabiť.

Za tento čin obvinia Esmeraldu, ktorá má byť popravená na námestí pred Chrámom Matky Božej. Zachráni ju Quasimodo, ktorému rovnako padla Esmeralda do oka. Týmto sa však príbeh neopätovanej lásky nekončí.

„Spojením ľudskej túžby, radosti a chuti pracovať môžu vzniknúť aj podobní veľké projekty, akým je aj náš muzikál. Veríme, že divákov pohltí nielen svojim príbehom, tancami, ale aj vášňou a nezabudnuteľnou hudbou,“ poznamenala choreografka Adriana Liptáková zo Štúdia Alegria.

Autorom scenára je Michal Ostrožlík, hudbu zložil Tomáš Köppl.

Predstavenie sa uskutoční v piatok 26. júna o 19.00 v Dome kultúry.

chram-pl

PREDAJ VSTUPENIEK:

Štúdio Alegria, po – pia od 16:00 – 18:00
Bulharská 24
alegriatrnava@gmail.com
0948 438 815

Mestská turisticko-informačná kancelária
Trojičné námestie 1
+421 / 33 / 323 64 40
www.tic.trnava.sk

VIDEO:

Ulož ako PDF
Napísal 24. júna 2015 16:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.