reklama

Májový kvet rozkvitne v centre Trnavy už po desiaty raz

Už po desiaty raz rozkvitne centrum Trnavy vďaka obľúbenému podujatiu Májový kvet.

Jubilejný 10. ročník sa uskutoční na Trojičnom námestí, pred Divadlom Jána Palárika, na časti pešej zóny medzi divadlom a radnicou, na radnici a aj na Nádvorí – priestore súčasnej kultúry.

Májový kvet 2019 potrvá tri dni od štvrtka 16. do soboty 18. mája.

Kvetinový trh bude otvorený denne v čase od 9. do 18. hodiny.

Ilustračné foto

Už tradične prináša Májový kvet s príchodom jari do centra Trnavy pestrú ponuku kvetov, rastlín, byliniek či ovocia.

Vyhľadávané podujatie ponúkne aj v tomto roku široký výber letničiek, trvaliek, ozdobných kríkov, zeleninových sadeníc, ale aj množstvo doplnkov do záhrad alebo na balkóny.

Súčasťou akcie bude aj v tomto roku kultúrny program, široká škála prednášok a workshopov. Mesto Trnava pripravilo pre návštevníkov aj kvetinové fotosteny a visiace kvetové inštalácie, ochutnávku pri Čaji o 5 a mnoho iného.

MÁJOVÝ KVET 2019 – PROGRAM

Štvrtok 16.5.

9:00 – 18:00 KVETINOVÝ TRH – Trnavské námestie
9:00 – 18:00 VÝSTAVA KAKTUSOV “Pichľavá krása” (KKS Islaya) – Radnica
10:00 – 17:00 TVORIVÉ DIELNE S HLINOU – Radnica

10:00 KVETINOVÝ SPRIEVOD – Trojičné námestie
Vyzdob sa! Vyzdob si s kvetom kočík, skateboard, kolobežku, odrážadlo, či seba a prídi na Sprievod kvetov. Na deti čaká Kvetinová kráľovná so sladkou odmenou.
10:15 DIVADIELKO DUNAJKA – Ruženkin Hrad (Divadlo pre deti) – Trojičné námestie
13:00 ASOCIÁCIA KVETINÁROV A FLORISTOV – Mário Maška (Prednáška – Orchidea-viazanie kytice a starostlivosť) – Trojičné námestie
14:30 VERONIKA REPKOVÁ – VONIAVA – Trojičné námestie (Prednáška – Ako si vyrobiť svoj osobný parfém? Privoňaj k duši bylín a vyrob si osobný parfém.
Pre všetkých pôžitkárov, ktorí sa radi obklopujú čisto prírodnými vôňami dávajú prednosť udržiavaniu zdravia tela aj duše pomocou bylinných sprievodcov. Naučíme sa, ako je možné zistiť, či je esenciálny olej skutočne čistý a kvalitný. Porovnáme účinky a zloženie esenciálnych olejov s inými bylinnými extraktami, ako sú tinktúry či maceráty. Prejdeme tiež základmi bezpečného používania a riedenia esenciálnych olejov. V prípade záujmu môže prednáška pokračovať praktickým workshopom na Radnici, kde Vás Veronika rada prevedie procesom výroby osobného parfému.)
16:00 CHRIS ELLYS (Koncert) – Trojičné námestie
17:00 ČAJ O 5 s Veronikou Repkovou (Prednáška – Jarná očista organizmu s malou ochutnávkou čaju od bylinkárky.) – Trojičné námestie

Piatok 17.5.

9:00 – 18:00 KVETINOVÝ TRH – Trojičné námestie
9:00 – 18:00 VÝSTAVA KAKTUSOV “Pichľavá krása” (KKS Islaya) – Radnica
10:00 – 17:00 TVORIVÉ DIELNE S HLINOU – Radnica
10:00 – 17:00 TVORIVÉ DIELNE “Vyrob si svoj osobný parfém” – Radnica (Privoňaj k duši bylín a vyrob si svoj osobný parfém)
12:00 – 19:00 SWAP kvetín – Nádvorie-priestor súčasnej kultúry

11:00 ASOCIÁCIA KVETINÁROV A FLORISTOV – Mário Maška (Prednáška – Orchidea-viazanie kytice a starostlivosť) – Trojičné námestie
14:00 Workshop pletenia kvetinových vencov do vlasov s Papaver – Nádvorie-priestor súčasnej kultúry (Registrácia na workshop nie je nutná)
15:00 VERONIKA REPKOVÁ – HERBÁRIUM – Trojičné námestie (Prednáška – Prírodná starostlivosť o zuby a ústnu dutinu. Ako vyživovať zuby a ústa a udržať tak ich zdravie a silu? Ako odhaliť zubný kaz už v začiatkoch a čo s tým? Aké bylinky, koreniny, soli, minerály, živice a oleje odporúča bylinkárka v projekte Herbárium a sama používa už vyše 5 rokov pri ústnej hygiene a starostlivosti o chrup? Ako si vyrobiť svoj vlastný zubný prášok, olej, ústnu vodu či žuvačku?)
16:00 ZA DIVOKÝMI BYLINKAMI MESTA – Výprava s bylinkárom Bartekom Krzewinskim za divokými bylinkami a stromami mesta Trnava – Trojičné námestie
17:00, 18:00, 19:00 Workshop makramé s Define – Nádvorie-priestor súčasnej kultúry (Registrácia na workshop je nutná na „define.plantstudio@gmail.com“)
17:15 ČAJ O 5 s Literárnou čajovňou (Prednáška s ochutnávkou čaju z čajovníka čínskeho) – Trojičné námestie

Sobota 18.5.

9:00 – 18:00 KVETINOVÝ TRH – Trojičné námestie
9:00 – 18:00 VÝSTAVA KAKTUSOV “Pichľavá krása” (KKS Islaya) – Radnica
10:00 – 17:00 TVORIVÉ DIELNE S HLINOU – Radnica

10:30 DIVADIELKO DUNAJKA – Soľ nad zlato (Divadlo pre deti) – Trojičné námestie
11:30 MÁJOKOŠT O 5 s FeFe Café (Prednáška – O káve pri káve, Káva ako kráľovná koktejlu) – Trojičné námestie
13:00 ASOCIÁCIA KVETINÁROV A FLORISTOV – Mário Maška (Prednáška – Orchidea-viazanie kytice a starostlivosť) – Trojičné námestie
15:00 SARA PORTIER & FRIENDS (Koncert) – Trojičné námestie
17:00 ČAJ O 5 s Luckou z Forkassion – Trojičné námestie (Prednáška – Čaj nie len v šálke s malou ochutnávkou koláča z čaju)

Ulož ako PDF
Napísal 18. apríla 2019 8:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.