reklama

Trojičné námestie už po piaty raz spestril farebný Májový kvet

Piaty ročník kvetinového rínku Májový kvet na Trojičnom námestí otvorili v pondelok predpoludním na druhý pokus. Ten prvý, vo štvrtok minulý týždeň, pre nepriaznivé počasie organizátori zrušili.

Ako sa ukázalo, bol to správny krok. „Okrem dvoch predajcov prišli na Májový kvet všetci prihlásení. Rozhodnutie o preložení akcie bolo správne. Sme radi, že sa počasie umúdrilo,“ konštatoval v pondelok ráno Ivan Novotný z organizačného tímu podujatia, ktoré organizuje mesto Trnava v spolupráci s agentúrou Mediaflash.

Už od skorého predpoludnia prichádzali do centra mesta stovky ľudí.

Májový kvet potrvá aj v tomto roku dva dni. Predajcovia budú k dispozícii v pondelok 19. a v utorok 20. mája vždy od 9. do 18. hodiny.

Návštevníci nájdu v centre Trnavy predajnú výstava kvetov, rastlín, keramiky či doplnkov, ukážky aranžovania kvetov, tvarovanie bonsajov, štepenie prinesených citrusov, ale aj ďalšie doplnkové podujatia v podobe vystúpení hudobných skupín aj detí z materských škôl.

Záujem o účasť na Májovom kvete je podľa slov jednej zo zakladateliek Márie Peciarovej z mestského úradu zo strany predajcov z roka na rok väčší. Počas predošlých štyroch rokov stal známym nielen po celom Slovensku, ale aj v Českej republike.

Na kvetinovom rínku sa v tomto roku zúčastňuje viac ako 60 predajcov, čo je dvakrát viac ako vlani.

Na pestrofarebnú kvetinovú záhradu sa premenilo celé Trojičné námestie, ale aj priestory pred divadlom a medzi OD Jednota a domom kultúry, kde našli svoje miesto predajcovia záhradnej techniky, sadeníc, okrasných a úžitkových drevín a záhradných fontán.

Návštevníci môžu využiť aj príležitosť zaujímavého pohľadu na kvetinový rínok z mestskej veže.

Súčasťou jubilejného 5. ročníka Májového kvetu je aj projekt Rozkvitnutej ulice, v rámci ktorej inštalovali pri Trojičke dvadsaťmetrový kvetinový záhon.

A práve predajom kvetov a drevín zo záhona symbolicky ukončia v sobotu 24. mája podujatia spojené s jarným kvetinovým rínkom v centre Trnavy.

FOTOGALÉRIA:
majovy-2014-3
majovy-2014-t
majovy-2014-2
majovy-2014-5
majovy-2014-6
majovy-2014-7
majovy-2014-1
majovy-2014-9
majovy-2014-4
majovy-2014-8
majovy-2014-10

Ulož ako PDF
Napísal 19. mája 2014 11:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.