reklama

Májový kvet zmení Trojičné námestie na kvitnúci záhon

Máj – čas lásky, sviatok matiek a rozkvitajúca príroda – to všetko spojí dovedna jedno z najobľúbenejších podujatí roka, trnavský kvetinový rínok Májový kvet. Od stredy 10. do piatka 12. mája Trojičné námestie už po ôsmy raz rozkvitne nespočetným množstvom letničiek, trvaliek, okrasných drevín, zeleninových sadeníc a voňavých bylín.

Kreatívni návštevníci Májového kvetu môžu načerpať inšpiráciu v stánku študentov Strednej odbornej školy z Rakovíc, ktorí budú na kvetinovom rínku každý deň od 10. do 16. hodiny predvádzať ukážky netradičného aranžovania balkónových výsadieb a kvetinových dekorácií, kompozícií do žardiniér, kytíc pre mamy či aranžmánov na klobúky.


Májový kvet sa uskutoční na námestí od 10. do 12. mája 2017

Návody na aranžovanie vencov z kvetov a bylín aj s praktickými ukážkami nám ponúknu vo štvrtok a piatok od 14. do 18. hodiny členovia Okresného výboru Slovenského zväzu záhradkárov, pre deti sú pripravené tvorivé keramické dielne a čítanie v réžii Knižnice Juraja Fándlyho.

Pretože krása kvetov a žien sa navzájom dopĺňa, v stredu od 10. do 17. hodiny a vo štvrtok aj v piatok od 9. do 13.30 nebude chýbať ponuka kozmetických a kaderníckych služieb študentov Strednej odbornej školy obchodu a služieb. Pre obdivovateľov japonského záhradníckeho umenia bude v západnom krídle radnice otvorená výstava bonsajov a suiseki.

Atmosféru kvetinového rínku podfarbí živá hudba rôznych žánrov.

Neodmysliteľnou súčasťou Májového kvetu sa stal mobilný kvetinový záhon, ktorý opäť rozprestrie na Trojičnom námestí svoje krídla. Druhová skladba výsadby, farebnosť a vzory „peria“ však budú celkom iné, nové.

Nezvyčajné atraktívne trvalky, ktoré minulý rok priťahovali nielen pohľady okoloidúcich, ale aj včely, motýle a čmeliaky, našli svoje miesto v záhonoch na Študentskej ulici. Po ročnej prestávke sa na námestie vráti pergola s popínavou zeleňou, ktorá kompozične krídla prepojí a vytvorí pomyselný vstup k Trojičke v smere od Divadelnej ulice.

Na úspešnú minuloročnú premiéru nadviaže Landart na Hlavnej ulici. Tento májový darček vo forme výtvarno-architektonickej premeny dláždených plôch trnavského korza na živú zelenú oázu ponúkne Trnavčanom nielen krásny pohľad, ale aj možnosť odpočinku na tráve.

Cieľom akcie je propagácia ochrany zelene a signál občanom, že skvalitňovanie a rozširovanie plôch zelene patrí k prioritám samosprávy.

Príďte sa aj vy potešiť krásou na Májovom kvete a odneste si z nej kúštik domov vo forme sadeníc, inšpirácie, príjemných zážitkov a peknej spomienky.

Srdečne vás pozývame.

(Mesto Trnava)

V rámci programu 8. ročníka Májový kvet 2017 bude v Západnom krídle radnice výstava bonsajov.

Výstavu realizuje Bonsai Klub Trnava. Návštevníci si budú môcť prezrieť listnané a ihličnaté dreviny slovenského pôvodu. Stáročiami opracované kamene- suiseky ( sui-voda, seki – kameň) budú z českých a slovenských lokalít, nájdené v riekach, ako i vykopané zo zeme.

Každý kameň sa prezentuje na drevenom podstavci, ktorý sa nazýva „daiza“. Každý majiteľ kameňa si podstavec vyrába presne na mieru kameňa sám. Výstava bude otvorená v Západnom krídle radnice nasledovne:

11.5.2017 od 10.00 – 18.00
12.5.2017 od 14.00 – 18.00
13.5.2017 od 14.00 – 18.00
14.5.2017 od 15.00 – 17.00

Ulož ako PDF
Napísal 5. mája 2017 7:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Májový kvet zmení Trojičné námestie na kvitnúci záhon”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.