reklama

Májový kvet zmení Trojičné námestie na kvitnúci záhon

Máj – čas lásky, sviatok matiek a rozkvitajúca príroda – to všetko spojí dovedna jedno z najobľúbenejších podujatí roka, trnavský kvetinový rínok Májový kvet. Od stredy 10. do piatka 12. mája Trojičné námestie už po ôsmy raz rozkvitne nespočetným množstvom letničiek, trvaliek, okrasných drevín, zeleninových sadeníc a voňavých bylín.

Kreatívni návštevníci Májového kvetu môžu načerpať inšpiráciu v stánku študentov Strednej odbornej školy z Rakovíc, ktorí budú na kvetinovom rínku každý deň od 10. do 16. hodiny predvádzať ukážky netradičného aranžovania balkónových výsadieb a kvetinových dekorácií, kompozícií do žardiniér, kytíc pre mamy či aranžmánov na klobúky.


Májový kvet sa uskutoční na námestí od 10. do 12. mája 2017

Návody na aranžovanie vencov z kvetov a bylín aj s praktickými ukážkami nám ponúknu vo štvrtok a piatok od 14. do 18. hodiny členovia Okresného výboru Slovenského zväzu záhradkárov, pre deti sú pripravené tvorivé keramické dielne a čítanie v réžii Knižnice Juraja Fándlyho.

Pretože krása kvetov a žien sa navzájom dopĺňa, v stredu od 10. do 17. hodiny a vo štvrtok aj v piatok od 9. do 13.30 nebude chýbať ponuka kozmetických a kaderníckych služieb študentov Strednej odbornej školy obchodu a služieb. Pre obdivovateľov japonského záhradníckeho umenia bude v západnom krídle radnice otvorená výstava bonsajov a suiseki.

Atmosféru kvetinového rínku podfarbí živá hudba rôznych žánrov.

Neodmysliteľnou súčasťou Májového kvetu sa stal mobilný kvetinový záhon, ktorý opäť rozprestrie na Trojičnom námestí svoje krídla. Druhová skladba výsadby, farebnosť a vzory „peria“ však budú celkom iné, nové.

Nezvyčajné atraktívne trvalky, ktoré minulý rok priťahovali nielen pohľady okoloidúcich, ale aj včely, motýle a čmeliaky, našli svoje miesto v záhonoch na Študentskej ulici. Po ročnej prestávke sa na námestie vráti pergola s popínavou zeleňou, ktorá kompozične krídla prepojí a vytvorí pomyselný vstup k Trojičke v smere od Divadelnej ulice.

Na úspešnú minuloročnú premiéru nadviaže Landart na Hlavnej ulici. Tento májový darček vo forme výtvarno-architektonickej premeny dláždených plôch trnavského korza na živú zelenú oázu ponúkne Trnavčanom nielen krásny pohľad, ale aj možnosť odpočinku na tráve.

Cieľom akcie je propagácia ochrany zelene a signál občanom, že skvalitňovanie a rozširovanie plôch zelene patrí k prioritám samosprávy.

Príďte sa aj vy potešiť krásou na Májovom kvete a odneste si z nej kúštik domov vo forme sadeníc, inšpirácie, príjemných zážitkov a peknej spomienky.

Srdečne vás pozývame.

(Mesto Trnava)

V rámci programu 8. ročníka Májový kvet 2017 bude v Západnom krídle radnice výstava bonsajov.

Výstavu realizuje Bonsai Klub Trnava. Návštevníci si budú môcť prezrieť listnané a ihličnaté dreviny slovenského pôvodu. Stáročiami opracované kamene- suiseky ( sui-voda, seki – kameň) budú z českých a slovenských lokalít, nájdené v riekach, ako i vykopané zo zeme.

Každý kameň sa prezentuje na drevenom podstavci, ktorý sa nazýva „daiza“. Každý majiteľ kameňa si podstavec vyrába presne na mieru kameňa sám. Výstava bude otvorená v Západnom krídle radnice nasledovne:

11.5.2017 od 10.00 – 18.00
12.5.2017 od 14.00 – 18.00
13.5.2017 od 14.00 – 18.00
14.5.2017 od 15.00 – 17.00

Ulož ako PDF
Napísal 5. mája 2017 7:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Májový kvet zmení Trojičné námestie na kvitnúci záhon”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.