reklama

Májový kvet premenil Trojičné námestie na veľkú pestrofarebnú záhradu

Stovky návštevníkov prúdili od skorého dopoludnia na 3. ročník na jarného festivalu Májový kvet.

Kultúrno – spoločenské podujatie sa po prvý raz ocitlo na Trojičnom námestí. Ponuka pestrofarebných kvetov, drevín, subtropických rastlín, dekoračných a úžitkových predmetov do bytu aj záhrady, v kombinácii s historickým centrom mesta pôsobí mimoriadne atraktívne. „Máj je čas kvetov, dobrej nálady, máj je mesiacom, kedy oslavujeme Deň matek. K tomuto krásnemu mesiacu dnes už patrí aj dnešné podujatie, na ktorom všetkých srdečne vítam,“ povedala na slávnostnom otvorení viceprimátorka mesta Trnava Kvetoslava Tibenská.

S priebehom prvého dňa sme veľmi spokojní, nádherne nám vyšlo počasie. Takmer bez prestávky sem prichádza množstvo ľudí, pre mnohých z nich je Májový kvet podujatie, ktoré získalo počas prvých dvoch ročníkov charakter tradičného. A to nás veľmi teší. Veľmi pozitívne reagujú tiež predajcovia, vicaerí z nich sú nadšení z počtu návštevníkov, dĺžky trvania akcie aj sprievodného programu,“ konštatovala Mária Peciarová z organizačného štábu podujatia, ktoré sa nesie v usporiadateľskej taktovke mesta Trnava.

Pre milovníkov krásy je pripravený široký sortiment kvetín, okrasných rastlín a drevín, ale aj suché a umelé kvetiny, semená, doplnkový a obalový materiál, keramika, poradenská činnosť a odborná literatúra či originálne umelecko-remeselné výrobky.

Program na Trojičnom námestí dopĺňajú hudobné vystúpenia a sprievodné podujatia.

Pre tých, ktorí dnes do centra nemali cestu, alebo jednoducho otvárací deň nestihli, máme dobrú správu.

Májový kvet pokračuje aj v piatok od 9. do 17. hodiny. Pripájame program druhého dňa.

PROGRAM – PIATOK 11. mája
9.00 – 17.00 h PREDAJNÁ VÝSTAVA KVETOV A DOPLNKOV
10.00 – 17.00 h MALIČKÍ A MAMIČKY
Stretnutie s knihou venované mamičkám a najmenším čitateľom Knižnice J. Fándlyho v stánku na Trojičnom námestí
10.00 – 17.00 h DETSKÉ KERAMICKÉ DIELNE – deti si budú môcť vyrobiť a zobrať vlastný výrobok
10.00 – 11.30 h VYSTÚPENIA DETÍ Z TRNAVSKÝCH MATERSKÝCH ŠKÔL – MŠ T. Tekela, MŠ Spartakovská, MŠ Hodžova, MŠ Vajanského
12.30 – 13.45 h PROGRAM ŠTUDENTOV ZUŠ v Trnave
13.00 – 18.00 h URČOVANIE CHORÔB A ŠKODCOV OVOCNÍN, VINIČA, ZELENINY A OKRASNÝCH RASTLÍN – odborná prednáška Ing. Juraja Matláka (v stánku na Trojičnom námestí)
14.00 – 15.00 h NATÁLIA MIKUŠKOVÁ – Grasscountry
15.10 h – Losovanie cien
15.30 h JARNÉ A LETNÉ TRENDY V MÓDE
Módna prehliadka obchodu Benetton
16.45 h Hudobná skupina KĽUD A PIESOK
Bicie – Gabriel Vohlárik
Basa – Koloman Cuco
Gitara – Juraj Zaujec

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 10. mája 2012 16:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Májový kvet premenil Trojičné námestie na veľkú pestrofarebnú záhradu”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.