reklama

Originálny projekt: Trnavské divadlo dostane tristo farebných podôb

Divadlo Jána Palárika získalo len nedávno po rekonštrukcii vynovenú fasádu. Ako by však vyzeralo, ak by ho mohli namaľovať malí Trnavčania? Vďaka festivalu Lovely Experience dostane priečelie divadla už čoskoro 300 podôb podľa detskej fantázie.

Takmer päťtisíc žiakov môže v týchto dňoch vymaľovať špeciálnu maketu trnavského divadla.

Do všetkých základných škôl v meste ju distribuovali organizátori festivalu Lovely Experience a práve 25. mája 2019, v deň jeho konania, nadobudne známa dominanta pestré podoby podľa detskej fantázie.

„Z makiet, ktoré nám školy doručia, vyberieme tri stovky tých najoriginálnejších. Vďaka špeciálnej technológii ich po zotmení zobrazíme v krátkych sledoch za sebou na priečelí,“ vysvetľuje organizátor festivalu Matúš Izakovič.

FOTO: Lovely Experience

Podľa neho chceli tento rok vďaka výnimočnému projektu zapojiť do festivalu aj trnavskú verejnosť.

„Deti sa takto budú môcť pred veľkým publikom popýšiť svojím talentom. Myslíme si, že to pre ne bude krásny pocit, vidieť ich tvorbu autenticky zobrazenú na historickej budove,“ dodáva Izakovič.

Festival Lovely Experience spája moderné technológie a výnimočné ľudské výkony.

Návštevníci si vychutnávajú svetelné inštalácie, trnavská mestská veža sa stáva premietacím plátnom, ľudia tancujú na námestí, a predsa nikoho nerušia, pretože hudba hrá do blikajúcich slúchadiel, ktoré majú na ušiach.

Čerešničkou na torte bude tento rok audiovizuálna šou, do ktorej sa zapoja desiatky umelcov od tanečníkov, cez spevákov, hudobníkov a artistov.

Do Trnavy zavíta aj svetová dídžejská špička, Richard Durand z Amsterdamu. Veľkým lákadlom Lovely Experience sú aj interaktívne inštalácie.

Návštevníci sa vďaka hmatu a svojej šikovnosti stávajú ich súčasťou. Určené sú pre všetky vekové kategórie, od detí až po dospelých.

„Náš festival sme pomenovali aj Trnavská noc zážitkov a už teraz vieme, že v sobotu 25. mája si ľudia tých zážitkov domov odnesú neúrekom,“ dodáva za organizačný tím Matúš Izakovič.

(ts)

FOTO: Lovely Experience

Ulož ako PDF
Napísal 9. mája 2019 9:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.