reklama

Polícia rozložila organizovanú skupinu zlodejov autodielov. Spôsobili státisícové škody

Trnavskí policajti spustili v piatok 24. mája 2019 dlho pripravovanú a monitorovanú akciu pod krycím názvom „CHOBOTNICA“. Výsledkom je osem obvinených mužov z obzvlášť závažného zločinu krádeže.

Koniec a rozloženie organizovanej skupiny, ktorá plánovaným a premysleným spôsobom kradla v automobilke PSA a následne obchodovala s autosúčiastkami, znamenal zásah trnavskej polície.

Policajti získavali postupne operatívne informácie o jednotlivých členoch, hierarchii celej skupiny aj o spôsobe, akým dochádzalo ku krádežiam a obchodovaniu s odcudzenými autosúčiastkami.

FOTO: Polícia

„V piatok 24. mája krátko po 20.00 h zakročili policajti na viacerých miestach v rámci okresu Trnava a Hlohovec. Na adrese v meste Trnava zadržali tri osoby priamo pri vykladaní kradnutého tovaru, ktorý krátko predtým vyviezli z poškodenej spoločnosti v kamióne a ďalších 5 osôb zadržali krátko potom. Počas realizácie akcie Chobotnica, bolo vykonaných viacero domových prehliadok, ako aj prehliadok iných priestorov, pri ktorých bolo zaistených asi 600 ks airbagov a väčšie množstvo finančných prostriedkov. V teréne zasahovali celkom štyri tímy, ktoré sa sústredili na zadržanie osôb a zadokumentovanie celej akcie,“ priblížila hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Policajti zadržali pri akcii organizátora a ďalších šesť osôb, ktoré boli súčasťou celej organizovanej skupiny a v rámci nej plnili čiastkové úlohy.  

„Časť skupiny vynášala súčiastky z fabriky, druhá časť zabezpečovala ich transport cez bránu a ďalší komunikovali s odberateľmi.  Škody na odcudzených autosúčiastkach boli predbežne vyčíslené najmenej na 149 tisíc eur a ďalšia škoda, ktorú spôsobili organizovanou činnosťou predstavuje doposiaľ najmenej 300 tisíc eur,“ konkretizovala Linkešová.

Do akcie Chobotnica bolo nasadených viac ako 50 policajtov.

Vyšetrovateľ obvinil ôsmich mužov vo veku od 22 do 46 rokov z obzvlášť závažného zločinu krádeže a spracoval podnet na podanie návrhu na ich väzobné stíhanie osôb. V zmysle zákona hrozí za uvedený skutok trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

FOTO: Polícia

Ulož ako PDF
Napísal 28. mája 2019 21:41. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.