reklama

Na ulici Jána Bottu zomrel po dopravnej nehode kolobežkár

Trnavskí policajti vyšetrujú okolnosti dopravnej nehody, pri ktorej došlo v stredu 4. decembra k nehode kolobežkára na elektrickej kolobežke na ulici Jána Bottu v Trnave. Muž na následky zranení zomrel.

„Vodič auta, ktorý išiel pred kolobežkárom, dával na priechode pre chodcov prednosť 71 – ročnej chodkyni. Žena bola asi v tretine priechodu, keď do nej spoza dodávky narazila kolobežka. Staršia pani spadla a vodič kolobežky zostal ležať bez pohybu na zemi. Podľa predbežnej lekárskej správy mali obe osoby utrpieť zranenia s dobou liečenia do 6 týždňov,“ priblížila priebeh nehody hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Po hospitalizácii kolobežkára došlo vo štvrtok 5. decembra – teda na druhý deň po nehode – k jeho úmrtiu a polícia prekvalifikovala dopravnú nehodu z priestupku v doprave na prečin usmrtenia.

Polícia vyzýva svedkov nehody, aby akékoľvek informácie poskytli telefonicky na čísle 158, prípadne môžu políciu kontaktovať aj cez súkromnú správu FB profilu Polícia SR – Trnavský kraj.Miesto nehody s tragickými následkami

FOTO: KR PZ Trnava

V súvislosti s novelou zákona o cestnej premávke je osoba na kolobežke nemotorovým účastníkom cestnej premávky.

Deti do 15 rokov elektrickú kolobežku na ceste používať nemôžu. Každý kolobežkár si musí pri jazde uvedomiť, že pre neho platia rovnaké povinnosti ako pre vodičov.

Rovnako ako bicykel tak aj elektrická kolobežka musí mať predpísanú povinú výbavu. Ak kolobežkár použije na prejazd chodník alebo cestičku pre cyklistov, rýchlosť jazdy na chodníku nesmie prekročiť rýchlosť chôdze a na cyklochodníku nesmie jazdou ohroziť ani obmedziť cyklistov.

„Kolobežkári síce dostali zelenú na cesty, avšak treba pamätať, že aj pri menšej kolízii sú v ohrození života,“ pripomína M. Linkešová.

Ulož ako PDF
Napísal 6. decembra 2019 13:04. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.