reklama

Čo bude so Slovenskom a umením o 40 rokov?

Kultúrne centrum Malý Berlín pozýva v stredu 11. decembra 2019 na multižánrové predstavenie s názvom Hra na budúcnosť_Subjective future_ v réžii choreografky a tanečníčky Petry Fornayovej.

Hra na budúcnosť nie je divadelným predstavením v tradičnom slova zmysle. Objavujú sa v ňom fragmenty filmu, výtvarného umenia, tanca a hudby spojené do kompaktného celku.

Podľa slov režisérky je „predstavenie fiktívnym dokumentom s generačnou výpoveďou, ktorý sa vyrovnáva s perspektívou času a subjektívnou interpretáciou blízkej či ďalekej budúcnosti“.

FOTO: Júlia Blažejová

Dej príbehu sa odohráva na o 40 rokov staršom Slovensku (2060), v čase, keď sa naša krajina bude musieť vysporiadať s demografickou krízou.

To znamená, že väčšina obyvateľstva bude v neproduktívnom dôchodkovom veku. Otázka užitočnosti umenia teda bude viac ako na mieste.

Bude jeho funkcia nejakým spôsobom produktívna, snažiaca sa o „záchranu sveta“ alebo sa rovnako ako celá populácia premení na stagnujúcu netvorivú energiu? Bude mať človek budúcnosti ešte vôbec nejaké nové nápady a chuť tvoriť?

Predstavenie vzniklo v rámci umeleckej rezidencie VARP v Studiu ALTA v Prahe. Tešiť sa môžete na štvoricu tanečníkov v zložení: Petra Fornayová, Adam Hanuljak, Natália Okolicsányiová, Ján Šimko. O hudobnú zložku sa postarala Lucia Džubáková – Chuťková.

Cena vstupeniek je 7 eur v predpredaji a 9 eur na mieste. Podrobnosti a možnosť zakúpiť si vstupenku online nájdete na stránke centra.

Realizáciu predstavenia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Ulož ako PDF
Napísal 11. decembra 2019 7:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.