reklama

Čo bude so Slovenskom a umením o 40 rokov?

Kultúrne centrum Malý Berlín pozýva v stredu 11. decembra 2019 na multižánrové predstavenie s názvom Hra na budúcnosť_Subjective future_ v réžii choreografky a tanečníčky Petry Fornayovej.

Hra na budúcnosť nie je divadelným predstavením v tradičnom slova zmysle. Objavujú sa v ňom fragmenty filmu, výtvarného umenia, tanca a hudby spojené do kompaktného celku.

Podľa slov režisérky je „predstavenie fiktívnym dokumentom s generačnou výpoveďou, ktorý sa vyrovnáva s perspektívou času a subjektívnou interpretáciou blízkej či ďalekej budúcnosti“.

FOTO: Júlia Blažejová

Dej príbehu sa odohráva na o 40 rokov staršom Slovensku (2060), v čase, keď sa naša krajina bude musieť vysporiadať s demografickou krízou.

To znamená, že väčšina obyvateľstva bude v neproduktívnom dôchodkovom veku. Otázka užitočnosti umenia teda bude viac ako na mieste.

Bude jeho funkcia nejakým spôsobom produktívna, snažiaca sa o „záchranu sveta“ alebo sa rovnako ako celá populácia premení na stagnujúcu netvorivú energiu? Bude mať človek budúcnosti ešte vôbec nejaké nové nápady a chuť tvoriť?

Predstavenie vzniklo v rámci umeleckej rezidencie VARP v Studiu ALTA v Prahe. Tešiť sa môžete na štvoricu tanečníkov v zložení: Petra Fornayová, Adam Hanuljak, Natália Okolicsányiová, Ján Šimko. O hudobnú zložku sa postarala Lucia Džubáková – Chuťková.

Cena vstupeniek je 7 eur v predpredaji a 9 eur na mieste. Podrobnosti a možnosť zakúpiť si vstupenku online nájdete na stránke centra.

Realizáciu predstavenia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Ulož ako PDF
Napísal 11. decembra 2019 7:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.