reklama

Interpreti z oblasti výtvarného umenia, divadla, hudby a tanca prinesú zážitok plný energie a emotívnosti

Kultúrne centrum Malý Berlín prinesie koncom októbra jedinečné predstavenie pod názvom Eu.genus. Tvorcovia a interpreti z oblasti výtvarného umenia, divadla, hudby a tanca sa predstavia v piatok 25. októbra o 19:00 hod.

Predstavenie Eu.genus, v preklade ľudský rod, je dielom voľného umeleckého zoskupenia tvorcov Med a prach, ktoré vedie režisér Andrej Kalinka.

Ich diela nie je jednoducho zaradiť a charakterizovať. Divadelné predstavenia sú prepojené s koncertmi, tanečným predstavením či inštaláciami. Herci tu nie sú len hercami, ale aj hudobníkmi, spevákmi, výtvarníkmi – skrátka plnohodnotnými performermi.

FOTO: Med a prach

Ich základným východiskom je komplementárne umenie. Umelecký jazyk vychádzajúci z prepájania rôznych vyjadrovacích prostriedkov. Ich cieľom je hľadať nové spôsoby umeleckého vyjadrovania, pričom sa tentoraz zamerali na podstatu človeka.

Dôležitou súčasťou tvorby zoskupenia Med a prach je presah nielen v rámci umeleckých prostriedkov, ale aj jednotlivých diel a skúmanie vzájomných súvislostí umenia, biológie, psychológie, filozofie, histórie, fyziky, genetiky.

Kultúrne centrum Malý Berlín sa nachádza na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej 4.

Vstupenky za zvýhodnenú predpredajovú cenu 5 eur je možné zakúpiť na webe centra alebo na mieste pred začiatkom podujatia už v cene 7 eur.

Podujatia kultúrneho centra z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj. Predstavenie eu. genus vzniklo s podporou Ministerstva kultúry ČR, Hlavného mesta Prahy, Fondu na podporu umenia, ALT@RT z.ú /Studio ALTA.

Ulož ako PDF
Napísal 23. októbra 2019 7:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.