reklama

Tanečníčka Petra Fornayová ukáže v Trnave kombináciu tanca, divadla a dokumentu

Ako sa vyrovnávate s negatívnymi aspektmi dnešnej uponáhľadnej doby? Tanečníčka Petra Fornayová sa pýtala svojich kolegov, známych a ľudí, ktorí ju v tvorbe výrazne ovplyvnili a z odpovedí vyskladala zaujímavé tanečné predstavenie.

Tento jej sólový projektu kombinuje divadlo, tanec aj dokumentárny film a predstavuje subjektívnu „stratégiu trvalo udržateľného rozvoja“. Ak existujú problémy, treba sa zamerať na to, čo máme radi. Alebo na väčšie problémy – najlepšie na zásadné a reálne.

Petra Fornayová je jedna z najvýznamnejších predstaviteľov súčasnej slovenskej tanečnej scény. Absolvovala štúdium práva na Univerzite Komenského a tanca na VŠMU. Popri tanci sa venuje aj prepájaniu rôznych javiskových žánrov.


Petra Fornayová

Pôsobila v Nemecku, Holandsku a Francúzsku. Predstavenia, na ktorých sa podieľala, boli uvedené na festivaloch Festival d´Otoño (Madrid), MediaWave (Györ) či Tanec Praha. Účinkuje v predstaveniach divadla SkRAT, pôsobí ako dramaturgička, pedagogička a publicistka. Organizuje Nu dance fest.

Predstavenie Petry Fornayovej Všetko, čo mám rada sa koná v piatok 17. mája o 19.00 h. v kultúrnom centre Malý Berlín. To sa nachádza na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej 4.

Vstupenky v cene 5 € a 3 € sú dostupné v online predpredaji na stránke MaxiTicket.sk, na mieste sa ich cena zvyšuje na 7 € a 5 €. Nárok na zľavnené vstupné majú študenti a seniori nad 62 rokov.

Tvorbu predstavenia podporil Nadačný fond Telekom / Nadácia Intenda a Ministerstvo kultúry SR. Realizáciu predstavenia z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia.

Ulož ako PDF
Napísal 17. mája 2019 7:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.