reklama

Komédia divadla Kontra vás zavedie do starého Hollywoodu

V piatok 16. marca 2018 pozýva kultúrne centrum Malý Berlín na divadelné predstavenie Mesiac a magnólie novoveského divadla Kontra. Jeho repertoár môžu trnavskí diváci poznať už z programu Dočasného kultúrneho priestoru Berliner.

Mesiac a magnólie je komédiou o šialenom vzniku takmer štvorhodinovej filmovej klasiky Odviate vetrom z roku 1939. Producent David Sleznick vtedy kúpil filmovacie práva len mesiac po vydaní knihy a za vtedy nevídanú sumu 50-tisíc dolárov.

Až sedemnásť scenáristov nevedelo hrubočiznú knižnú predlohu spracovať do uspokojivého scenára. Selznick sa však v súlade s dobrodružnou tradíciou Hollywoodu nevzdával. Tri týždne pred začiatkom nakrúcania vyhodil režiséra a zastavil celú produkciu.

Filmové publikum, navyše, v tom čase neznieslo akúkoľvek zmienku o americkej občianskej vojne. S novým tvorivým tímom však z toho filmu stoj-čo-stoj musí byť hit, inak to bude producentov koniec!

Ilustračné foto: Divadlo Kontra

Sleznick je odhodlaný pre úspech filmu urobiť čokoľvek. Ako to producent, scenárista, režisér a oddaná sekretárka dajú dokopy len za niekoľko dní, zistíte na predstavení.

V podaní Divadla Kontra ide o výborne obsadenú komédiu plnú duchaplného humoru, ostrých dialógov, závratného tempa a poriadnej zábavy.

V réžii Klaynyny Rozhin sa predstavia František Balog, Peter Čižmár, Martin Juríček a Antónia Kurimská Oľšavská.

Predstavenie sa uskutoční v piatok 16. marca 19:00 v kultúrnom centre Malý Berlín, ktoré sídli na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej 4 a pre divákov bude otvorené pol hodinu pred začiatkom predstavenia.

Vstupné na predstavenie je 7 € v predpredaji na stránke Ticketportal.sk alebo 9 € na mieste.

Podrobnosti aj celý program kultúrneho centra nájdete na stránke www.malyberlin.sk alebo www.facebook.com/MalyBerlin.

Realizáciu predstavenia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Organizátori ďakujú mediálnym partnerom: Trnava-live.sk, TrnavskyHlas.sk, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny a Trnavské rádio.

Ulož ako PDF
Napísal 11. marca 2018 18:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.