reklama

Tip na nedeľu: Komédia Kamene vo vreckách v podaní Divadla Kontra

Túto nedeľu 29. novembra od 19:00 odohrá Divadlo Kontra v dočasnom kultúrnom priestore Berliner jednu zo svetovo najúspešnejších komédií Kamene vo vreckách. Hru napísala dramatička Marie Jones zo severoírskeho Belfastu, ktorá humor citlivo strieda s dojímavosťou. Tragikomický rozmer, typický pre írske hry aj pre inscenácie Divadla Kontra, tak nebude chýbať.

Keď Hollywood obsadí írsky vidiek, konflikt kultúr je neodvratný – a aj neodvratne zábavný. Celý príbeh prebúdzajú k životu dvaja talentovaní herci (Peter Čižmár a Tomáš Diro), ktorí predstavujú 13 postáv na pľaci filmovej produkcie „Tichého údolia“: od dvoch drzých írskych chalanov, odhodlaných stať sa veľkými filmovými aktérmi, cez hollywoodsku hviezdu, ktorej írskemu prízvuku chýba ešte dosť veľa k dokonalosti.

Komédia rozpráva na prvý pohľad banálny príbeh. Charlie a Jake, dvaja komparzisti veľkej hollywoodskej produkcie sa rozhodnú ísť za svojím snom a nakrútiť vlastný film. Bez happyendu a milostnej zápletky, ale pravdivý a s veľkým množstvom kráv v obsadení. Ako poctu Seanovi, ktorý vybočil z cesty a skončil svoj život s kameňmi vo vreckách.

kamene-vo-vreckach

Hra získala prestížne ocenenia: Irish Times/ESB za najlepšiu produkciu v roku 1999, cenu Evening Standard za najlepšiu komédiu, dve Olivierove ceny v roku 2001 (za najlepšiu komédiu a najlepšieho herca) a 3 nominácie na Tony Awards. Rekordné štyri roky (2000–2004) sa hrala na londýnskom West Ende, tiež na Broadway a vo viac ako tridsiatich krajinách sveta.

„Neskazený zdroj radosti, smiechu, sĺz a pôžitku.“
The Daily Mail

„Úžasné, zábavné… divadelný tour de force.“
The Scotsman

„Dojímavé, zábavné a neodolateľné.“
The Sunday Times

„Kedykoľvek si jeden z nich sadne, neexistuje záruka, že keď sa postaví, bude tou istou osobou. Keď pozeráte na jedného z týchto mužov, ako vystiera koleno, zadržíte dych. Pretože je možné, že keď sa jeho noha dotkne podlahy, už nebude toho istého pohlavia, veku alebo národnosti, ako bol sekundu predtým.“
The New York Times

Lístky v hodnote 5 eur si môžete zakúpiť priamo na mieste, ale je možná aj ich rezervácia vopred emailom na adresu rezervacie@malyberlin.sk.

Dočasný kultúrny priestor Berliner DKP sídli na Pekárskej 40, v bývalom Dome Akadémie vzdelávania. Otvorený bude pol hodinu pred začiatkom predstavenia.

Ulož ako PDF
Napísal 28. novembra 2015 8:35. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.