reklama

Kamene vo vreckách predsa len budú, v Berlineri

Úspešná hra írskej dramatičky Marie Jonesovej sa v Trnave predstaví v poslednú novembrovú nedeľu v podaní Divadla Kontra, ktoré ju na Slovensku naskúšalo a uviedlo ako prvé. Kamene vo vreckách sú jednou z najlepších svetových komédií. Pôvodne mali Trnavčania vidieť hru s iným hereckým obsadením v rámci festivalu DIV v trnavskom Divadle Jána Palárika, pre chorobu jedného z účinkujúcich však organizátori predstavenie zrušili.

Keď Hollywood obsadí írsky vidiek, konflikt kultúr je neodvratný – a aj neodvratne zábavný. Celý príbeh prebúdzajú k životu dvaja talentovaní herci, ktorí predstavujú 13 postáv na pľaci filmovej produkcie „Tichého údolia“: od dvoch drzých írskych chalanov, odhodlaných stať sa veľkými filmovými aktérmi, cez hollywoodsku hviezdu, ktorej írskemu prízvuku chýba ešte dosť veľa k dokonalosti.

kamene-t
Peter Čižnár a Tomáš Diro v hre Kamene vo vreckách

Komédia Kamene vo vreckách rozpráva na prvý pohľad banálny príbeh. Charlie a Jake, dvaja komparzisti veľkej hollywoodskej produkcie sa rozhodnú ísť za svojím snom a nakrútiť vlastný film. Bez happyendu a milostnej zápletky, ale pravdivý a s veľkým množstvom kráv v obsadení. Ako poctu Seanovi, ktorý vybočil z cesty a skončil svoj život s kameňmi vo vreckách.

Herci Peter Čižmár a Tomáš Diro odohrajú Kamene vo vreckách v nedeľu 29. novembra so začiatkom o 19:00 v dočasnom kultúrnom priestore Berliner.

Lístky v hodnote 5 eur sa dajú kúpiť priamo na mieste. Keďže je kapacita sály len 50 miest, odporúčame rezervovať si miesta vopred. Stačí nám napísať e-mail na adresu rezervacie(zavináč)malyberlin.sk. Následne vám organizátori zašlú potvrdenie.

Tragikomédia Marie Jonesovej je ovenčená mnohými cenami. Získala Irish Times/ESB za najlepšiu produkciu v roku 1999, cenu Evening Standard za najlepšiu komédiu, dve Olivierove ceny v roku 2001 (za najlepšiu komédiu a najlepšieho herca) a 3 nominácie na Tony Awards. Rekordné štyri roky (2000–2004) sa hrala na londýnskom West Ende, tiež na Broadway a vo viac ako tridsiatich krajinách sveta.

Dočasný kultúrny priestor Berliner sa nachádza na Pekárskej 40, v bývalom dome Akadémie vzdelávania. Ide o projekt občianskeho združenia Publikum.sk, ktorý bude fungovať pokým sa neotvorí kultúrne centrum Malý Berlín.

Podujatie je organizované s finančnou podporou mesta Trnava v rámci projektu Malý Berlín 2015.

kamene-poster
Pre zväčšenie kliknite na plagát

Ulož ako PDF
Napísal 13. novembra 2015 10:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.