reklama

Neopakovateľný zážitok z industriálnej hudby v Malom Berlíne

V kultúrnom centre Malý Berlín sa v nedeľu 7. novembra 2021 o 19:00 uskutoční posledný tohtoročný koncert zo série venovanej experimentálnej hudbe unMUTE. Do Trnavy príde legenda slovenskej industriálnej hudby EINLEITUNGSZEIT.

Za týmto umeleckým menom sa skrýva rodák z Malaciek, Richard Čierny. V deväťdesiatych rokoch, keď sa slovenská hudba znovu definovala, prišiel Richard na pódiá so štýlom, ktorý je v Európe a vo svete dávno zabehnutý a má svojich mnohých fanúšikov.

U nás však pôsobil so svojou skupinou ako mimozemšťan. Jeho nástrojmi sú vŕtačky, plechy, karbobrúsky, železné predmety, pletivo a to doplnené o špeciálne zvukové mikrofóny a snímače.


EINLEITUNGSZEIT

Počas vystúpení so svojimi pomocníkmi vytvára obrovský riadený hluk. Često majú na sebe masky, železné rukavice a plechové obleky, ktoré vedia počas koncertu meniť a pred divákom tak obmienať aj scény. Je to tak zmes hluku, projekcie a performance.

Vystúpenia EINLEITUNGSZEIT sú zážitkom, ktorý je ťažko s niečím porovnať, ale zostáva v divákoch natrvalo.

Podujatie v rámci cyklu unMUTE 2021 z verejných zdrojov podporil hlavný partner projektu Fond na podporu umenia.

Vstupné na podujatie je 5 € v predpredaji, 8 € na mieste. Diváci si môžu vstupenky zakúpiť na stránke www.malyberlin.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 5. novembra 2021 8:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.