reklama

V Malom Berlíne bude možné konečne zažiť živú hudbu

Kultúrne centrum Malý Berlín organizuje prvý dvojkoncert po dlhej pandemickej pauze. Na scénu sa postavia dve zaujímavé slovenské mená: dlhoročný a obľúbený solitér – spevák, skladateľ, muzikant Richard Vávra aka Archívny chlapec a prešovský objav minulého roka, formácia Kvaskova. Dvojkoncert bude možné zažiť už túto sobotu 15. mája 2021 o 19:00 hod.

Archívny chlapec so svojim typickým gitarovým a pesničkárskym prejavom vydal už tri albumy. Pohybuje sa v podobnom hudobnom žánri ako Bob Dylan, Conor Oberst či Sufjan Stevens. Má za sebou množstvo koncertov po Slovensku aj v susednom Česku.

Veľmi rád vystupuje najmä na komornejších akciách, ktoré jeho hudbe veľmi pristanú. Rovnako mu pristanú aj tri vokalistky, ktoré celý koncert ozvláštnia.

Kapela Kvaskova je vedená charizmatickou herečkou Prešovského divadla Zdenkou Kváskovou. Za svoj hudobný prejav si vyslúžila nomináciu na Radio_Head Awards v kategórii Objav roka.

Debutový album Papierový drak je plný zasnívaného popu, pevného Kváskovej hlasu, jemných experimentálnych a psychedelických prvkov a v niektorých piesňach aj rusínskeho jazyka. Kvaskova zahrá piesne z Papierového draka, pridá aj niečo zo svojho rusínskeho repertoáru.

Koncert, určený len pre sediacich divákov, sa uskutoční za dodržania všetkých potrebných protipandemických opatrení s polovičnou kapacitou hlavnej sály Malého Berlína. Aktuálne opatrenia nie sú podmienené negatívnym testom.

Užite si po dlhom čase koncertný zážitok naživo, už túto sobotu 15. mája o 19:00 v kultúrnom centre Malý Berlín na Štefánikovej 4 v Trnave.

Vstupné na podujatie je 5 € v predpredaji na stránke www.malyberlin.sk. Na mieste budú lístky v predaji za 7 €.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Mesto Trnava a Fond na podporu umenia.

Ulož ako PDF
Napísal 14. mája 2021 6:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.